101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

600 ton piachu na kieleckim Rynku. Trwają przygotowania do dużej sportowej imprezy

Data publikacji: 13.08.2019 19:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Przygotowania do Festiwalu Sportów Plażowych

Przygotowania do Festiwalu Sportów Plażowych
Kielce. 13.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Festiwal Sportów Plażowych zostanie rozegrany w Kielcach. Impreza rozpocznie się w sobotę, na Rynku. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w stolicy województwa świętokrzyskiego.

-Wspólnym mianownikiem jest tutaj piach, którego potrzebujemy około 600 ton - informuje Piotr Głogowski, prezes zarządu Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych.

-Do Kielc przyjadą między innymi dwukrotna mistrzyni Polski w siatkówce plażowej Magdalena Michoń oraz Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, złoci medaliści Word Tour w Malborku - dodaje Piotr Głogowski.

Na kieleckim Rynku jest przygotowywana arena sportowa z trybunami na ponad 300 osób. W ciągu trzech weekendów, zostaną rozegrane turnieje ogólnopolskie: dwa w Beach Soccer’a mężczyzn oraz w siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn, a także Eliminacje do Mistrzostw Polski 2020 w Plażową Piłkę Ręczną kobiet i mężczyzn.

Ambasadorem Festiwalu jest Paweł Zagumny, były reprezentant kraju w siatkówce.

- Miejmy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą się dobrze bawić. Najważniejsze jest to, że będziemy mogli wspólnie zaszczepić w dzieciach ideę sportu. W dobie komputerów oraz siedzenia przy laptopach i komórkach jest to bardzo ważne. Zachęcam wszystkich do kibicowania i oglądania, a młodzież do uczestniczenia w turniejach - powiedział Paweł Zagumny.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc dodaje, że bardzo się cieszy z organizacji festiwalu w stolicy województwa świętokrzyskiego, pomimo stresu związanego z jego przygotowaniem.

- Mieliśmy trochę nerwów, ponieważ w nocy była burza, przez co rano musieliśmy reagować i uprzątnąć piach, który został rozniesiony przez wiatr - powiedział Bogdan Wenta.

Marcin Piętak, dyrektor gabinetu marszałka województwa świętokrzyskiego stwierdził, że organizacja festiwalu pod względem logistycznym i technicznym jest dosyć trudna.

- Sami jesteśmy ciekawi, jak to wyjdzie. Mamy nadzieję, że impreza zostanie zorganizowana na najwyższym poziomie - powiedział dyrektor.

Miasto na organizację imprezy przeznaczyło 120 tysięcy złotych, natomiast urząd marszałkowski 30 tysięcy. Osoby, które chcą zgłosić się do udziału w turnieju, powinny wejść na stronę mfsp.pl, gdzie znajdą wszystkie niezbędne informacje.

Festiwal potrwa do 1 września.

Na zdjęciu od lewej: Piotr Głogowski, Paweł Zagumny, Bogdan Wenta – prezydent Kielc, Marcin Piętak – dyrektor gabinetu marszałka województwa świętokrzyskiego, Marcin Różycki – zastępca prezydenta KielcKielce. 13.08.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution