101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Paweł Tetelewski: decyzja nie sprzyja promocji piłki ręcznej

Data publikacji: 13.08.2019 22:50
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
09.08.2019 Kielce. Międzynarodowy turniej piłki ręcznej kobiet o puchar prezydenta Kielc. Mecz Korona Handball  Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Trener Korony Paweł Tetelewski

09.08.2019 Kielce. Międzynarodowy turniej piłki ręcznej kobiet o puchar prezydenta Kielc. Mecz Korona Handball - Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Trener Korony Paweł Tetelewski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie milkną echa negatywnej dla Korony Handball Kielce decyzji Komisji Odwoławczej ZPRP nie dopuszczającej drużyny do gry w zawodowej PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych.

- Argument, że spóźniliśmy się ze złożeniem dokumentów licencyjnych jest śmieszny, bo jako jedyny klub nie dostaliśmy mailowego potwierdzenia daty składania wniosku. Nasz klub i drużyna były budowane od podstaw przez pięć-sześć lat. Bazujemy na własnych wychowankach, prowadzimy świetną pracę z młodzieżą, jesteśmy fajnym ośrodkiem na mapie kraju, ale te argumenty nie przekonały komisji. Taka decyzja nie sprzyja rozwojowi tej dyscypliny sportu – powiedział trener kieleckiego zespołu Paweł Tetelewski.

Przypomnijmy, Korona Handball spóźniła się ze złożeniem wniosku licencyjnego o trzy tygodnie oraz nie przedstawiła wymaganego w lidze zawodowej budżetu - zabrakło około trzystu tysięcy złotych.

Wbrew pozorom nie nastąpi masowy exodus z kieleckiego zespołu. Na razie odejście zadeklarowała tylko bramkarka Aleksandra Orowicz, która dostała ofertę z superligowego Startu Elbląg. Pozostałe zawodniczki chcą zostać w drużynie i wywalczyć awans.

Korona Handball w nowym sezonie zagra w grupie B pierwszej ligi. Kielczanki zainaugurują rozgrywki w połowie września od wyjazdowego meczu z MTS Żory.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution