101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Bosak „jedynką” Konfederacji w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 14.08.2019 13:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Krzysztof Bosak

Na zdjęciu: Krzysztof Bosak
Kielce. 14.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Krzysztof Bosak, były poseł Ruchu Narodowego, jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość będzie otwierał świętokrzyską listę ugrupowania w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Podczas spotkania z dziennikarzami na kieleckim Placu Artystów, polityk zaznaczył, że Konfederacja liczy na zdobycie przynajmniej jednego mandatu w każdym z okręgów. Krzysztof Bosak zapowiada, że obecnie ugrupowanie będzie koncentrować się na zbiórce podpisów wymaganych do rejestracji list wyborczych w całym kraju.

- Chcemy prowadzić intensywną kampanię wyborczą, w której liczymy na otwarte debaty z naszymi rywalami. Chcemy pozyskać jak największą grupę wyborców prawicowych. Pierwszym merytorycznym akcentem naszej kampanii będzie przyszłotygodniowe spotkanie otwarte z mieszkańcami Kielc, na którym oprócz mojej osoby obecny będzie także Grzegorz Braun, lider nowo powstałej partii Korona - dodaje Krzysztof Bosak.

Jak zaznaczył, jako lider listy w województwie świętokrzyskim chce być mocnym konkurentem dla jedynek z pozostałych ugrupowań w regonie.

Wiadomo już, że świętokrzyską listę PiS będzie otwierał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Jedynką" KO zostanie Bartłomiej Sienkiewicz, pierwsze miejsce listy SLD zajmie Andrzej Szejna, a listę PSL otworzy Czesław Siekierski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution