101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pomóżmy małej Ani wrócić do zdrowia

Data publikacji: 14.08.2019 14:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Ania Szczygieł

Na zdjęciu: Ania Szczygieł
Fot. www.fundacjasercadlamaluszka.pl

Charytatywny festyn na rzecz Ani Szczygieł odbędzie się w Parku Miejskim w Kielcach.

Ania to 5-letnia dziewczynka, która od wczesnego dzieciństwa choruje na rdzeniowy zanik mięśni. To postępująca choroba genetyczna, która osłabia pracę mięśni. Jedynym ratunkiem jest codzienna rehabilitacja. Systematyczne ćwiczenia opóźniają postęp choroby, informuje Adrianna Tyjas, organizator imprezy.

- Ania to radosna dziewczynka. Obecnie nie chodzi, dlatego musi poruszać się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Chcemy jej pomóc, stąd postanowiliśmy zorganizować ten festyn. Zebrane podczas niego pieniądze przeznaczymy na sprzęt rehabilitacyjny. Zakupimy m.in. pionizator, chodzik, ortezy oraz gorset. Dzięki temu sprzętowi dziewczyna ma szansę stanąć na nogi - dodaje Adrianna Tyjas.

Podczas festynu przewidziano wiele atrakcji. Będzie można wziąć udział w konkursach, licytacjach, obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego oraz wziąć udział w turnieju szachowym, informuje Krzysztof Łodejski, organizator pikniku.

- Przygotowaliśmy atrakcje nie tylko dla dzieci, ale także dla młodzieży i osób dorosłych. Na pewno nie zabraknie dobrej, muzyki. Ponadto obejrzeć będzie można pokaz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Niewachlowa, pokaz sztuk walki oraz pokaz tancerzy z Kieleckiego Teatru Tańca - dodaje Krzysztof Łodejski.

Festyn, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na rehabilitację oraz sprzęt dla Ani odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia. Rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 18.00.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution