101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sprawy oświaty tematem okrągłego stołu

Data publikacji: 14.08.2019 15:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Kazimierz Mądzik  świętokrzyski kurator oświaty

Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Kielce. 14.08.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Zmiany w oświacie spowodowane reformą edukacji będą tematem obrad Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, które odbędą się 5 września w Kielcach. Wnioski i postulaty będące wynikiem dyskusji zostaną przekazane do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jak informuje wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, inicjatywa jest rodzajem kontynuacji ogólnopolskich obrad w sprawach oświaty, które wiosną miały miejsce w Warszawie. W regionalnych obradach będą mogli wziąć udział przedstawiciele samorządów uczniowskich, rad rodziców, dyrektorzy szkół, nauczyciele, organizacje pozarządowe działające na rzecz oświaty, a także przedstawiciele związków zawodowych i samorządowcy.

- Do udziału w okrągłym stole zaproszeni zostaną także członkowie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Będzie można się też zgłaszać przez formularz na stronie świętokrzyskiego kuratorium oświaty. Termin mija 21 sierpnia - dodaje wojewoda.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty podkreśla, że tegoroczny nabór do szkół średnich zakończył pierwszy etap reformy edukacji, jednak ministerstwo wciąż pracuje nad poprawą jakości kształcenia, dlatego wnioski płynące z wojewódzkich obrad edukacyjnego okrągłego stołu będą niezwykle istotne.

- Wiemy, że cały czas prowadzone są dyskusje, dotyczące między innymi pensum nauczycielskiego, czy karty nauczyciela. Chcemy aby wnioski, które przedstawimy w ministerstwie wypłynęły od wszystkich grup zainteresowanych sytuacją w oświacie - dodaje kurator.

W obradach wojewódzkiego okrągłego stołu edukacyjnego weźmie udział około 60 osób. O możliwości udziału w obradach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution