101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znamy nazwisko nowego dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Data publikacji: 14.08.2019 16:55
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy

Kielce. Wojewódzki Urząd Pracy
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Aleksandra Marcinkowska zostanie prawdopodobnie nowym dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Radio Kielce dowiedziało się nieoficjalnie, że obecna dyrektor jednego z marszałkowskich departamentów wygrała konkurs na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora w tej instytucji i są duże szanse, że nie będzie to krótkoterminowa posada.

Konkurs na p.o. dyrektora WUP odbył się w urzędzie marszałkowskim. Do przesłuchań stanęły trzy osoby: Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w urzędzie marszałkowskim, Janusz Sobolewski, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu oraz Beata Barwinek, prowadząca własną działalność gospodarczą związaną z rozwojem personalnym.

Wicemarszałek Renata Janik wyjaśnia, że kandydatów oceniła 5-osobowa komisja.

- Przewodniczącym był marszałek Andrzej Bętkowski. Poza mną i marszałkiem, kandydatów oceniali także przedstawiciel Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy oraz dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – wymienia wicemarszałek. Dodaje, że wyniki są już znane komisji, ale do publicznej wiadomości zostaną podane w poniedziałek. Znajdą się wówczas w Biuletynie Informacji Publicznej.

Jak ustaliło Radio Kielce, konkurs wygrała Aleksandra Marcinkowska. Zapytana przez nas, jak wyobraża sobie pracę na nowym stanowisku, powiedziała że będzie ona mocno związana z tym, co robi dotychczas.

- Będę w zasadzie kontynuować swoją pracę i wdrażać Europejski Fundusz Społeczny w regionie. W tej chwili programujemy też kolejną perspektywę, więc zintensyfikujemy pracę w tym kierunku. Po obecnej perspektywie finansowania unijnego mamy wiele spostrzeżeń, na pewno je wykorzystamy – mówi.

Obecny dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Arkadiusz Piecyk przebywa na długoterminowym zwolnieniu lekarskim. Po powrocie prawdopodobnie straci pracę. Jeśli jego następcą zostanie Aleksandra Marcinkowska, spowoduje to kolejne ruchy kadrowe. Jej miejsce w Departamencie Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego prawdopodobnie zajmie obecna wicedyrektor - Katarzyna Kubicka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution