101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prokuratorskie zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Data publikacji: 14.08.2019 17:21
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Prokuratorskie zarzuty usłyszeli uczestnicy śmiertelnego wypadku, do którego doszło w styczniu w Zawichoście. Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu zakończyła śledztwo w tej sprawie.

Jak informowaliśmy, w sylwestrową noc, w Zawichoście, w powiecie sandomierskim doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia. Mimo reanimacji, nie udało się uratować życia 33-letniego mieszkańca miejscowości. Sprawcy zostali zatrzymani przez policję w pierwszym dniu po zdarzeniu.

Śledczy, w oparciu o opinię biegłego z zakresu wypadków komunikacyjnych i lekarzy sądowych ustalili, że sprawcą wypadku był Kacper C., kierujący samochodem osobowym, a po wypadku, on i pasażerowie pojazdu, chociaż wiedzieli co się zdarzyło, nie udzielili pomocy rannemu.

Prokurator przedstawił Kacprowi C. dwa zarzuty: spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz drugi - dotyczący nieudzielenia pomocy rannemu. Kacper C. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, początkowo składał wyjaśnienia, ostatecznie skorzystał z prawa do ich odmowy.

Zarzut nieudzielenia pomocy rannemu usłyszał też jeden z pasażerów pojazdu Michał S. W toku śledztwa nie przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu. Materiały wobec pozostałych pasażerów, nieletnich w czasie czynu, zostaną przekazane do sądu dla nieletnich.

Prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia wobec Kacpra C. do Sądu Rejonowego w Sandomierzu. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności, a Michałowi S. - 3 lata więzienia. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution