101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zniżki i duże ulgi dla rodzin zastępczych

Data publikacji: 14.08.2019 19:27
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Świętokrzyska Karta Zawodowa Rodziny Zastępczej

Świętokrzyska Karta Zawodowa Rodziny Zastępczej
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zarząd województwa świętokrzyskiego uruchamia „Świętokrzyską Kartę Zawodową Rodziny Zastępczej”. Dzięki niej, tańsze będą bilety wstępu do obiektów turystycznych w województwie. Karty wykorzystają rodzice zastępczy oraz dzieci przebywający w rodzinach zastępczych zawodowych.

Jak informuje wicemarszałek Renata Janik, karta stanowi unikatowe w skali kraju narzędzie, dające rodzinom zastępczym możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach z katalogu oferty instytucji podległych marszałkowi województwa, ale nie tylko.

- Bardzo się cieszymy, że dzieci z rodzin zastępczych będą mogły w ramach tej inicjatywy odwiedzać podległe nam instytucje kultury za przysłowiowy grosik. Mamy też zgodę innych atrakcji w regionie. Do karty dołączył również Bałtowski Kompleks Turystyczny, który zawodowe rodziny zastępcze mogą zwiedzać za darmo – mówi. Wicemarszałek dodaje, że będzie zabiegać o to, by do inicjatywy przystąpiły kolejne instytucje i regionalne atrakcje.

Karta jest już drugim udogodnieniem, jakie zarząd województwa zapewnia rodzinom zastępczym. Pierwszą, wdrożoną już propozycją, są przywileje w zakresie medycznym – bezpłatny parking przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz wizyty u lekarzy lecznicy bez kolejki.

- Nasze działania mają pokazać, jak ważne są dla nas rodziny zastępcze – podkreśla wicemarszałek Renata Janik. - Chcemy zadbać o dzieci z tych rodzin, które w sposób niezależny od siebie straciły kochającą rodzinę i są w miejscu, mającym zapewnić im godne i dobre warunki życia. Zależy nam, by te osoby czuły wsparcie samorządu województwa – podkreśla wicemarszałek.

Karty będą imienne, rodziny otrzymają je we wrześniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution