101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zlot pasjonatów zdjęć i zawodowych fotografów

Data publikacji: 17.08.2019 08:03
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Wojewódzki Dom Kultury

Kielce. Wojewódzki Dom Kultury
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Warsztaty fotografii portretowej, reportażowej i ślubnej, spotkania z ekspertami oraz możliwość poznania najnowszego sprzętu. Dziś rozpoczyna się Świętokrzyski Zlot Pasjonatów Fotografii i Zawodowych Fotografów w ramach 180. rocznicy polskiej fotografii i światowego dnia fotografii. Impreza potrwa dwa dni i zagości w gminie Chęciny oraz w Kielcach.

Celem spotkania jest zachęcenie nie tylko młodych ludzi do fotografowania. Dlatego w wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno zaawansowani fotograficy, jak też amatorzy. To również promocja regionu świętokrzyskiego, jako kolebki polskiej fotografii, dzięki twórczości jej prekursorów: Jędrzeja Radwańskiego, który w 1839 roku wykonał pierwsze fotografie (dagerotypy) oraz inżyniera Maksymiliana Strasza - fotografa i architekta z Kielc.

Zlot rozpocznie się o godzinie 10.00, w Dworze Starostów Chęcińskich przy Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Pierwsza grupa skoncentruje się na różnych rodzajach fotografii. Oprócz wykładu na temat przygotowania sprzętu, będą też sesje fotograficzne z modelkami w pięknych, chęcińskich plenerach. W tym czasie druga grupa będzie zgłębiała tajniki wideofilmowania.
Pierwszy dzień ma formułę zamkniętą, ale jak mówi Wiesław Stępień, fotograf z portalu Cudzechwalicie, który jest głównym organizatorem zlotu, każda zainteresowana osoba będzie mogła się pojawić w niedzielę, w Wojewódzkim Domu Kultury, gdzie się odbędzie drugi dzień warsztatów.

- Tam też odbędą się warsztaty fotografii portretowej, będą stanowiska z modelkami, wystawa nowoczesnego sprzętu fotograficznego, jak również starych, zabytkowych aparatów. Będzie również można wziąć udział w niecodziennej wycieczce do podziemia Wojewódzkiego Domu Kultury - zdradza.

Tego dnia także zaplanowano kiermasz fotograficzny, będzie możliwość konsultacji, zakupów, doradztwa, bezpłatnego przeglądu sprzętu fotograficznego przez największe polskie serwisy. Prowadzona też będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację brata jednego z grupowiczów.

Organizatorem imprezy jest portal Cudzechwalicie we współpracy z Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach, Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski i Zamkiem Królewskim w Chęcinach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution