101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sukces Dymarek Świętokrzyskich. Tłumy ludzi odwiedziły Nową Słupię

Data publikacji: 19.08.2019 15:29
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Dymarki Świętokrzyskie. Koncert Krzysztofa Cugowskiego

Dymarki Świętokrzyskie. Koncert Krzysztofa Cugowskiego
Nowa Słupia. 18.08.2019 / Fot. Radio Kielce

Ponad 25 tysięcy osób wzięło udział w 53. Dymarkach Świętokrzyskich w Nowej Słupi. Koncert Krzysztofa Cugowskiego w niedzielę zakończył wydarzenie. Trwająca prawie trzy dni impreza, którą w piątkowy wieczór zainaugurował ognisty korowód, ściągnęła pod Święty Krzyż wiele osób nie tylko z regionu, ale też z całej Polski.

Jak podkreśla Agata Sałata, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach, organizator imprezy, to więcej niż przed rokiem. Dodaje, że biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych biletów, oba dni były porównywalne, ale inaczej rozkładało się zainteresowanie. W sobotę zwiększony ruch zaczął się przed wieczornymi koncertami, natomiast w niedzielę wielu turystów przybyło rano.

- Od godziny 9.00 gdy tylko kasy zaczęły pracować, pojawiały się drobne kolejki. Na pewno było dużo rodzin z dziećmi, bardzo często była używana także Karta Dużej Rodziny, co nas cieszy - dodała.

Niedziela była typową rodzinną, co było widać na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego. Gry dla dzieci cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dzieci biegały, szukały rozwiązań zagadek - wyjaśniła.

Teraz po zakończonej imprezie, organizatorzy już myślą o kolejnej edycji - mówi Andrzej Gąsior, burmistrz miasta i gminy Nowa Słupia.

- Już myślimy, kogo zaprosić i w jakim kierunku mają Dymarki pójść. Jednym z kluczowych elementów jest na pewno promocja imprezy i gminy - dodaje włodarz.

Dymarki Świętokrzyskie to cykliczna impreza o najdłuższej tradycji w regionie. Odbywa się od 1967 roku w Nowej Słupi u stóp Świętego Krzyża. Niezmiennie poświęcona jest prezentacji tradycji starożytnego hutnictwa żelaza w Górach Świętokrzyskich. Towarzyszy jej też Festiwal Kultury Ludowej, kiermasz oraz koncerty znanych artystów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution