101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Miejski przewoźnik i władze Kielc pracują nad porozumieniem

Data publikacji: 19.08.2019 16:52
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie związkowców z MPK i władz Kielc. Na pierwszym planie Bogdan Latosiński

Spotkanie związkowców z MPK i władz Kielc. Na pierwszym planie Bogdan Latosiński
Kielce. 01.08.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Jest możliwe porozumienie między spółką MPK, a władzami Kielc. Na dzisiejszym spotkaniu przedstawiciele obu stron ustalili, że miasto przedstawi dokument regulujący wszystkie sporne kwestie. Chodzi między innymi o rozkłady jazdy i plany dotyczące zmian w komunikacji miejskiej na kolejne lata.

Dobrej myśli jest wiceprezydent Kielc, Danuta Papaj. Jak mówi - podczas dzisiejszych rozmów każda ze stron zgodziła się na ustępstwa od swoich początkowych postulatów, co pomoże w zamknięciu konfliktu.

- O ewentualnym porozumieniu będziemy mogli powiedzieć dopiero po tym, gdy zobaczymy jego treść - mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, Elżbieta Śreniawska.

Przyznaje jednak, że obie strony chcą zakończyć sprawę na korzyść przede wszystkim mieszkańców miasta. Powstrzymuje się jednak od jakiejkolwiek oceny sytuacji pomiędzy MPK, a miastem.

Przypomnijmy, przedstawiciele MPK domagają się między innymi ponownego przeanalizowania zmian rozkładów jazdy. Szczególnie problematyczne są niektóre linie na ostatnich kursach, które mają dłuższy czas przejazdu, niż w trakcie godzin szczytu, choć ruch na ulicach miasta jest wtedy znacznie mniejszy. Chodzi też o dostosowanie przejazdów do warunków panujących na drogach.

Przede wszystkim jednak kielecki przewoźnik chce, aby miasto wcześniej informowało o zmianach na liniach autobusowych, co pozwoliłoby spółce na wcześniejsze przygotowania.
Jutro poznamy treść porozumienia.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution