101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kto dołączy do laureatów „Czystych serc”?

Data publikacji: 20.08.2019 11:21
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Gala Czyste serca

Gala "Czyste serca"
Kielce. 05.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kandydatów jest 18, ale tylko pięciu z nich zostanie wyróżnionych „Czystym sercem”. To nagroda wojewody świętokrzyskiego przyznawana od 2003 roku osobom i instytucjom, propagującym wśród dzieci i młodzieży styl życia bez uzależnień.

Dziś zebrała się kapituła konkursowa, która dokonała wyboru laureatów. Jak informuje Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, nagrody wręczone zostaną w pięciu kategoriach. Dostaną je: instytucja, organizacja pozarządowa, wydarzenie, akcja, osoba fizyczna oraz innowacje społeczne.

- Konkurs, którego kapituła dziś obradowała, jest poświęcony Markowi Kotańskiemu. To człowiek, które zrobił wiele rzeczy i podjął wiele inicjatyw na rzecz osób potrzebujących. Chcemy pokazywać ile dobra można zdziałać poprzez pracę społeczną, nie tylko w różnych stowarzyszeniach, czy organizacjach, ale też indywidualnie - dodała Agata Wojtyszek. 

W tym roku na konkurs nadesłano 18 wniosków. Jak przyznaje Renata Morąg, sekretarz Polskiego Radia Kielce, wybór laureatów spośród tak dużej liczby zgłoszeń był bardzo trudny.

- Zawsze mamy problem, aby wybrać osoby, które zasługują na tę nagrodę, ponieważ zasługują na nią wszyscy nominowani. Dzięki obradom dowiadujemy się, jak wiele osób bezinteresownie działa na rzecz potrzebujących, poświęcając im swój czas i zaangażowanie. Dlatego myślę, że na wyróżnienie zasługują wszyscy i o wszystkich powiemy podczas gali - dodała Renata Morąg.

Jak zaznaczył Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wśród tegorocznych nominowanych do nagrody było wiele organizacji i samych osób niepełnosprawnych, które wspierają osoby z różnymi dysfunkcjami.

- W tegorocznej edycji „Czystych serc” są osoby z niepełnosprawnościami, które działają na rzecz innych osób potrzebujących, osób wykluczonych społecznie. Nominowane były także fundacje, które swoją działalność również ukierunkowują na potrzeby innych osób. To jest bardzo cenne, ponieważ dać komuś coś od siebie jest niejednokrotnie bardzo trudne - dodał Andrzej Michalski.

Gala, podczas której poznamy laureatów nagrody „Czyste serca”, odbędzie się 5 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Dotychczas tę honorową nagrodę otrzymali m.in. Caritas Diecezji Kieleckiej, Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych Kałków-Godów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, Alicja Piłat, założycielka Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” oraz Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution