101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy zdecydowali, że nie chcą zmian w komunikacji

Data publikacji: 20.08.2019 14:33
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Z powodu protestu kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego autobusy w Starachowicach kursują według sobotnich rozkładów co oznacza że kursów jest znacznie mniej

Z powodu protestu kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego autobusy w Starachowicach kursują według sobotnich rozkładów, co oznacza, że kursów jest znacznie mniej
Starachowice. 09.08.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Nie będzie zmian w rozkładach jazdy autobusów w Starachowicach. Tak zdecydowali mieszkańcy miasta, w trakcie kilkutygodniowych konsultacji. Zmiany w systemie kursowania zapowiadane były od października ubiegłego roku, kiedy doszło do połączenia dwóch spółek miejskich: Zakładu Energetyki Cieplnej i Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Jak informuje Marcin Pocheć, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej i Miejskiego Zakładu Komunikacji, koncepcja rozkładów powstała po badaniach prowadzonych jesienią ubiegłego roku. Pracownicy firmy konsultingowej przez tydzień obserwowali autobusy i zainteresowanie pasażerów. Na tej podstawie powstał nowy rozkład. Uwzględniono w nim również ponad 400 sugestii przekazanych przez mieszkańców. Kosztowało to gminę około 70 tysięcy złotych.

Starachowiczanie poznali propozycję zmian w czerwcu, a w następnym miesiącu na stronie urzędu miasta pojawiła się ankieta, w której mieszkańcy opowiadali się za lub przeciw zmianom w MZK. Wynik głosowania jednoznacznie pokazał, że mieszkańcy są za pozostawieniem obecnego rozkładu. Marcin Pocheć podkreśla, że wyniki badań dotyczących preferencji w komunikacji miejskiej będą jednak wykorzystane przez spółkę przy wprowadzeniu korekt w pojedynczych rozkładach.

W ankiecie zagłosowało 213 osób. Za wprowadzeniem zmian było 43 mieszkańców Starachowic, przeciw 163, część głosów była nieważna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution