101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szereg prac termomodernizacyjnych w Kazimierzy Wielkiej

Data publikacji: 20.08.2019 19:28
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej

Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej
Kazimierza Wielka. 20.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Kazimierzy Wielkiej rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją przedszkola Parkowe Skrzaty oraz budynku Urzędu Miasta i Gminy, w którym mieści się również Starostwo Powiatowe. Pod koniec lipca gmina rozstrzygnęła przetarg na realizację tych dwóch zadań. Ich łączny koszt wynosi ponad 3 miliony złotych.

Łukasz Maderak - zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej informuje, że w ramach modernizacji w pierwszej kolejności wykonawca przystąpił do wymiany instalacji centralnego ogrzewania w przedszkolu z uwagi na przebudowę budynku o żłobek.

- Obecnie trwa wymiana pieca tradycyjnego na ogrzewanie ekologiczne. Natomiast jeśli chodzi o budynek Urzędu Miasta i Gminy na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, która będzie wytwarzać energię z odnawialnych źródeł energii - dodaje zastępca burmistrza.

W dalszej kolejności budynki zostaną ocieplone. Wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa.

Termomodernizacja budynku Publicznego Przedszkola Samorządowego Parkowe Skrzaty zostanie wykonana za 989 tys. złotych, zaś termomodernizacja Urzędu Miasta i Gminy - za 2 miliony 249 tys. złotych. 

W dalszej kolejności termomodernizacji będą również poddane Kazimierski Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa nr 3.

To dwa z pięciu strategicznych obiektów użyteczności publicznej, które wchodzą w skład dużego i kosztownego projektu Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Kazimierzy Wielkiej”. Koszt całego zadania wyniesie 4 miliony 687 tysięcy złotych. Gmina na ten cel uzyskała aż 92 procent dofinansowania. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że łącznie do przetargu zgłosiło się dwanaście firm z województw: świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Ostatecznie wygrała firma SGBUD z Kielc, która przedstawiła najniższe kwotowo oferty. Planowane zakończenie zadań to czerwiec przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution