101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dziennikarze Radia Kielce wcielą się w bajkowe role

Data publikacji: 20.08.2019 19:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.08.2019 Kielce. Ogród Radia Kielce. Pierwsza próba czytania bajki Śpiąca Królewna przez dziennikarzy Radia Kielce. Robert Szumielewicz Iza Mortas Dorota Klusek i Aneta Cielibała  Gil

20.08.2019 Kielce. Ogród Radia Kielce. Pierwsza próba czytania bajki "Śpiąca Królewna" przez dziennikarzy Radia Kielce. Robert Szumielewicz, Iza Mortas, Dorota Klusek i Aneta Cielibała - Gil
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziennikarze naszej rozgłośni rozpoczęli próby do spektaklu „Śpiąca królewna”. Zostanie on zaprezentowany 30. sierpnia w ogrodach Radia Kielce. Będzie podsumowaniem wakacyjnej akcji „Stacja wakacje”, w ramach której odwiedzamy polskie i zagraniczne miasta i miasteczka związane z bajkami.

Spektakl „Śpiąca królewna” reżyseruje Przemysław Żmiejko z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Jak przyznał, już po pierwszej próbie widać, że dziennikarze mają zdolności aktorskie.

- Na pewno będzie zabawnie. Cała ekipa świetnie bawiła się podczas pierwszego czytania tekstu. Myślę, że jeżeli dziennikarze występujący w spektaklu będą się podczas jego odgrywania dobrze bawili, to nastrój przełoży się również na publiczność - dodał Przemysław Żmiejko.

Mateusz Kaczmarczyk, który w spektaklu wcieli się w królewicza powiedział, że tę rolę wybrał sobie nieprzypadkowo.

- Nie jestem rozczarowany, a wręcz mile zaskoczony. Do nauczenia się na pamięć jest dużo tekstu, ale myślę, że nie będę miał z tym problemu. Pierwsza próba była trochę specyficzna, ponieważ z racji obowiązków służbowych brakowało kilku koleżanek i kolegów, ale wszystko wygląda jak najbardziej obiecująco - dodał nasz redakcyjny kolega.

Podczas spektaklu nie zabraknie niespodzianek, a wejściówki na to przedstawienie będziemy rozdawać na naszej antenie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution