101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Program „Skrzydła” szansą na rozwój dla młodzieży

Data publikacji: 21.08.2019 13:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Caritas Kielecka

Kielce. Caritas Kielecka
Kielce. 16.07.2019 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

89 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z diecezji kieleckiej skorzystało z programu „Skrzydła” realizowanego przez Caritas Diecezji Kieleckiej. To program, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych wśród dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Polega on na fundowaniu przez darczyńców comiesięcznego stypendium.

Jak informuje Ewa Michota, koordynator programu, w minionym roku szkolnym były to różne formy pomocy.

- Sześćdziesięciu uczniów otrzymało pomoc finansową od prywatnych darczyńców na zakup potrzebnych ubrań, pomocy naukowych i leków, a siedmioro uczniów otrzymało laptopy. Program wsparła także Caritas Polska przekazując prawie 23 tys. złotych dla piętnaściorga najbardziej potrzebujących dzieci oraz 12 tys. złotych dla sześciu uczniów uzdolnionych artystycznie - dodała Ewa Michota.

Jak podkreśla ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, program „Skrzydła” ma na celu nie tylko wsparcie finansowe uczniów, ale także dowartościowanie dzieci, które często pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych.

- Sama nazwa „Skrzydła” sugeruje, że chodzi o dodanie takich skrzydeł, wzmocnienie naturalnych potencjałów, które są w dziecku. Ideą tego programu jest również to, by w okresie dorastania dziecko jak najlepiej przygotowało się do samodzielnego życia - dodał ksiądz Stanisław Słowik. 

Jeżeli ktoś chciałby ufundować stypendium powinien zgłosić się do siedziby Caritas Diecezji Kieleckiej, która znajduje się przy Placu Najświętszej Marii Panny w Kielcach. Swój udział w programie można zgłosić także telefonicznie.

Wysokość comiesięcznego stypendium waha się od 200 do 250 złotych i zależy od zamożności darczyńcy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution