101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bliżej kompromisu między MPK i ratuszem?

Data publikacji: 21.08.2019 14:02
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Budynek MPK Kielce

Kielce. Budynek MPK Kielce
Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Czy zbliża się koniec konfliktu pomiędzy związkowcami z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach i władzami miasta?

Na finiszu jest, m.in., kompromis w sprawie powodujących napięcia zmian na niektórych liniach autobusowych. Zamknięta została już kwestia toalet dla kierowców autobusów na wybranych pętlach. W tych sprawach miasto przygotowało swoje stanowisko.

Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc, zapewnia, że do końca tygodnia zostanie podpisane porozumienie zamykające konflikt między miastem i MPK. Do tego czasu urzędnicy z ratusza mają usłyszeć wizję związkowców co do warunków kompromisu. Zastępca prezydenta zapewnia, że stabilna sytuacja przewoźnika jest także w interesie władz miasta.

Mniej zadowolony z dotychczasowych ustaleń jest reprezentujący związkowców poseł Bogdan Latosiński. Jak mówi, w przekazanej wczoraj dokumentacji brakuje najważniejszego dla MPK punktu mówiącego o wcześniejszym informowaniu przez miasto o zmianach, m.in., w rozkładach jazdy autobusów, co pozwoliłoby MPK odpowiednio się do nich przygotować. Przyznaje jednak, że negocjacje idą w dobrym kierunku.

Swoją wersję porozumienia związkowcy najpewniej przedstawią miastu w piątek. Na jesień zapowiedziana jest kolejna zmiana tras komunikacji miejskiej. W październiku natomiast władze Kielc mają poinformować MPK o planach na kolejny rok i liczbie kilometrów do wykonania tak, aby MPK mogło zaplanować budżet a co za tym idzie inwestycje.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution