101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wspólny kandydat? Na razie wyłącznie przytyki

Data publikacji: 21.08.2019 14:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Jerzy Jaskiernia

Jerzy Jaskiernia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mają wspierać wspólnych kandydatów, ale na razie wymieniają się złośliwościami. Co więcej, SLD i KO spierają się o nazwisko osoby, którą mogliby wspólnie poprzeć w wyborach do Senatu na północy województwa. Koalicja Obywatelska zamierza poprzeć tam Marzenę Dębniak, starostę ostrowieckiego związaną z PSL, tymczasem Sojusz Lewicy Demokratycznej wolałby Jerzego Jaskiernię.

Z nim współpracy nie wyobraża sobie poseł Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, który w wywiadzie dla portalu gazeta.pl stwierdził, że nie czułby się dobrze na jednej liście wyborczej z Jerzym Jaskiernią.

Ta wypowiedź zniesmaczyła Andrzeja Szejnę, szefa świętokrzyskiego SLD, który odgryza się swojemu potencjalnemu sojusznikowi w rozmowie z Radiem Kielce.

- Jeżeli pan Brejza chce zyskiwać poparcie lewicy dla wspólnych kandydatów opozycji, lepiej niech ugryzie się w język - mówi Szejna.

Odmawia też Brejzie prawa oceniania Jerzego Jaskierni.

- Do oceniania profesora Jerzego Jaskierni, dziekana Wydziału Prawa i Ekonomii UJK jest za krótki. To nie jest tak, że jakiś pan Brejza będzie mi coś ustalał. Nic nie będzie pan Brejza ustalał i nie będzie się wypowiadał w sprawie naszych kandydatów. Proszę pana posła Brejzę, aby się ugryzł w język, ponieważ jego wypowiedzi są nieeleganckie - grzmi Andrzej Szejna.

Najwięcej spokoju zachowuje sam Jaskiernia. Stwierdził, że dla niego, wypowiedzi Krzysztofa Brejzy nie są kontrowersyjne, ponieważ... nie będzie startował w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Poszczególne ugrupowania zgłosiły swoje propozycje do poszczególnych okręgów. Z tego, co mi wiadomo, w okręgu, w którym mógłbym kandydować, została zaproponowana przedstawicielka PSL. Dlatego sprawę mojej kandydatury uznałem za nieaktualna i zamkniętą. Być może poseł Brejza nie jest jeszcze w to wprowadzony i mówi takie rzeczy. Jednak podkreślam, każdy ma prawo czuć się lepiej lub gorzej w takim, czy innym towarzystwie - dodaje.

Prawdopodobnym wspólnym kandydatem ugrupowań opozycyjnych do Senatu z okręgu północnego będzie Marzena Dębniak obecna starosta powiatu ostrowieckiego z PSL.

Jerzy Jaskiernia w latach PRL był wysokim funkcjonariuszem partyjnym. W czasie Stanu Wojennego kierował komunistycznym Związkiem Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Był też sekretarzem generalnym Patriotycznego Ruchu Ocalenia Narodowego, który wspierał reżim generała Jaruzelskiego. Zasiadał także we władzach Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution