101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Stanisław Góźdź będzie doradzał ministrowi zdrowia

Data publikacji: 21.08.2019 15:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Na zdjęciu prof. Stanisław Góźdź  dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

Na zdjęciu: prof. Stanisław Góźdź - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii
Kielce. 01.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został powołany na kolejną kadencję do Rady Naukowej przy ministrze zdrowia. Znalazł się w gronie 46 specjalistów zasiadających w tym gremium.

Rada Naukowa doradza ministrowi zdrowia w sprawach związanych m.in. z rozwojem nauk medycznych czy kształceniem w zawodach medycznych. Przygotowuje dla niego również różnego rodzaju opinie.

Jak przypomniał prof. Stanisław Goźdź, pełni on funkcję doradczą i opiniotwórczą, a także kreuje pewne rozwiązania problemów naukowych oraz organizacyjnych w ochronie zdrowia.

- To wyróżnienie dla naszego uniwersytetu, wydziału lekarskiego i nauk o zdrowiu oraz dla naszego województwa. To także wyróżnienie dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Osobiście tę nominację traktuję jako służbę na rzecz drugiego człowieka, na rzecz chorego. Chcąc pomagać innym trzeba nieustannie pogłębiać swoją wiedzę oraz dbać o rozwój naukowy nie tylko swój, ale całego zespołu - dodał prof. Stanisław Góźdź.

Profesor Stanisław Góźdź w latach 80. ubiegłego wieku tworzył Świętokrzyskie Centrum Onkologii i budował jego kadrę. Od początku powstania szpitala jest także jego dyrektorem. Pracuje również na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie kieruje Zakładem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów.

Profesor Góźdź jest specjalistą onkologii klinicznej i radioterapii, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii klinicznej. Od 2003 roku zasiada w gronie ekspertów Ministerstwa Zdrowa, a w 2006 roku został powołany do Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution