101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jest porozumienie w sprawie ważnych inwestycji. Zyska też UJK

Data publikacji: 21.08.2019 15:26
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Budynek Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii może powstać na działce w pobliżu dawnego budynku Exbudu między biurowcami spółek Echo Investment i ulicą Bączkowską

Kielce. Budynek Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii może powstać na działce w pobliżu dawnego budynku Exbudu, między biurowcami spółek Echo Investment i ulicą Bączkowską
Kielce. 04.06.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Władze województwa świętokrzyskiego podjęły kolejny ważny krok w kierunku budowy w Kielcach Laboratoriów Głównego Urzędu Miar, nowej siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Kluczowa była wymiana działek między samorządami.

Zarząd województwa i władze miasta podpisały dzisiaj akt notarialny w sprawie własności nieruchomości położonych przy ulicach Bęczkowskiej, Generała Mariana Langiewicza i Wojska Polskiego.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, przyznaje, że podpisy są zwieńczeniem kilkumiesięcznych negocjacji, w efekcie których wkrótce rozpocznie się budowa trzech bardzo ważnych instytucji dla Kielc i regionu świętokrzyskiego.

- Myślę, że wszystkie trzy instytucje odetchnęły z ulgą i biorą się do pracy, między innymi przygotowując dokumentacje dla swoich inwestycji. Jest to także bardzo istotne dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dzięki temu, że województwo wybuduje przy ulicy Bęczkowskiej biurowiec ŚCITT, kampus UJK uzyska nowe połączenie drogowe. W przyszłości dojazd będzie zapewniony od Alei Solidarności co zdecydowanie ułatwi komunikację. Jest to niewątpliwe czwarty bardzo ważny aspekt naszego porozumienia - dodała wicemarszałek.

Tymczasem w porządku czwartkowej sesji Rady Miasta znalazła się uchwała dotycząca przekazania nieruchomości przy ulicy Langiewicza na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Na dawnych gruntach szpitalika dziecięcego powstanie nowoczesny biurowiec NFZ.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution