101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zapadła ważna decyzja ws. działek dla GUM i NFZ

Data publikacji: 22.08.2019 19:37
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
22.08.2019 Kielce. Sesja rady miasta

22.08.2019 Kielce. Sesja rady miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Działka przy ulicy Langiewicza w Kielcach jest już oficjalnie w posiadaniu Narodowego Funduszu Zdrowia. Tak jednogłośnie zdecydowali radni na czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Wymiana gruntu przy Langiewicza z terenami przy ulicy Wrzosowej należącymi do NFZ pozwoli przede wszystkim na rozpoczęcie prac przy budowie w Kielcach Głównego Urzędu Miar, jednej z najważniejszych instytucji w Polsce.

Kielce. Miejsce, w którym powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu MiarFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wcześniej miasto wspólnie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego podpisało umowę na wymianę tej działki w zamian za miejską nieruchomość przy ul. Bęczkowskiej, gdzie stanie Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Wicemarszałek Renata Janik podziękowała za skuteczną współpracę miasta z urzędem marszałkowskim. Dodała, że ta decyzja wpłynie pozytywnie na działanie całego regionu. Zapowiedziała również, że przy okazji budowy ŚCITT Uniwersytet Jana Kochanowskiego otrzyma dojazd do kampusu od strony Alei Solidarności.

Zastępca prezydenta Kielc Danuta Papaj stwierdziła, że dzisiejsza sesja była jedną z najbardziej płodnych, ponieważ za jednym zamachem udało się rozwiązać aż trzy osobne problemy trzech ważnych instytucji regionu.

Obecny na spotkaniu senator PiS Krzysztof Słoń zaznaczył, że szybkie zakończenie sprawy wymiany gruntów pokazuje, że samorządy w sprawach ważnych potrafią dojść do porozumienia i wspólnie pracować na osiągnięcie celu.

Wiceminister Anna Krupka, która od początku zabiegała o powstanie Głównego Urzędu Miar w Kielcach skomentowała dzisiejszą decyzję kieleckich radnych jako ważny krok w rozwoju regionu. Zaznaczyła, że GUM jest wyjątkowo istotną instytucją, a jej obecność w Kielcach sprawi, że region zaistnieje m. in. na ekonomicznej  mapie Polski.

Laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach będzie stanowiło ogólnopolskie centrum monitorujące, utrzymujące i modernizujące państwowe wzorce jednostek miar oraz umożliwi prowadzenie prac rozwojowych w tym zakresie. Główny Urząd Miar decyduje, m.in., o ilości substancji zawartych w lekach czy częstotliwości próbkowania w sieciach światłowodowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution