101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zaniepokojeni przyszłością województwa

Data publikacji: 22.08.2019 20:01
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja prasowa PO. Na zdjęciu od lewej mec. Edward Rzepka Marzena OkłaDrewnowicz  poseł dr Izabela Rycerska Artur Gierada  poseł

Konferencja prasowa PO. Na zdjęciu (od lewej): mec. Edward Rzepka, Marzena Okła-Drewnowicz – poseł, dr Izabela Rycerska, Artur Gierada – poseł
Kielce. 22.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej protestują przeciw planom powstania województwa częstochowskiego. Zdaniem posła Artura Gierady, przewodniczącego świętokrzyskich struktur ugrupowania, nowe województwo zgodnie z zapowiedziami miałoby powstać kosztem powiatu włoszczowskiego.

Jak zaznacza parlamentarzysta takie plany ma częstochowski poseł PiS, wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński. W nowym województwie miałaby znaleźć się między innymi gmina Secemin, która znajduje się obecnie w powiecie włoszczowskim w województwie świętokrzyskim.

- W mojej opinii nie jest to już tylko deklaracja wyborcza, a poważne plany przedstawicieli PiS. Interpelację w tej sprawie złożyliśmy już trzy lata temu, otrzymaliśmy jednak bardzo lakoniczną odpowiedź. 16 lipca w kolejnej interpelacji zapytaliśmy ponownie premiera Mateusza Morawieckiego o to, czy zamierza powołanie nowego województwa i czy odbędzie się to kosztem województwa świętokrzyskiego. Niestety na to pismo wciąż nie dostaliśmy odpowiedzi - dodaje. 

Przedstawiciele PO apelują do świętokrzyskich parlamentarzystów PiS o zapewnienie, że granice województwa nie są zagrożone.

Z danymi przedstawionymi przez działaczy Platformy Obywatelskiej zdecydowanie nie zgadza się poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, który w stanowczych słowach dementuje doniesienia o możliwych zmianach granic administracyjnych naszego województwa.

- Wiecie państwo, dlaczego poseł Gierada ma taki długi nos? Bo to jest taki kielecki Pinokio. On dla taniego poklasku potrafi świetnie zmanipulować opinią publiczną, to drobny kłamczuszek. Prawda jest taka, że w planach politycznych Prawa i Sprawiedliwości nie ma likwidacji województwa świętokrzyskiego. O tym niejednokrotnie mówiliśmy. Do pana posła Gierady ta informacja również dotarła, on o tym dobrze wie i szkoda, że w tej kampanii wyborczej gra na takich bardzo niskich emocjach i pobudkach, obrażając mieszkańców ziemi świętokrzyskiej - dodaje.

Zdaniem Marii Zuby, parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości, kwestia ewentualnej zmiany granic województwa świętokrzyskiego jest tzw. „odgrzewanym kotletem”, który Platforma wykorzystywała także w poprzedniej kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Jak zaznacza posłanka, przedstawiciele PO wykorzystują ponownie ten temat z uwagi na brak programu, którym mogliby zainteresować mieszkańców regionu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution