101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pszczoły oraz ich miłośnicy mają swoje święto

Data publikacji: 23.08.2019 10:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
XI Świętokrzyskie Święto Pszczoły

XI Świętokrzyskie Święto Pszczoły
18.08.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Targi i wystawy sprzętu pszczelarskiego, produktów pszczelich i Międzynarodowa Konferencja Pszczelarska – to główne punkty Świętokrzyskiego Święta Pszczoły, które odbędzie się w Bałtowie. Dziś o godzinie 13:00, na Okręglicy rozpocznie się trzydniowe święto miłośników pszczół.

Do godziny 18:00 potrwają targi, podczas których zapoznać się będzie można ze sprzętami służącymi pszczelarzom, nie zabraknie jarmarku produktów pszczelich, woskowych wyrobów artystycznych, naturalnych kosmetyków oraz rękodzieła ludowego. To również niepowtarzalna okazja ku temu, by spróbować aromatycznych miodów pitnych, nalewek, piw i potraw regionalnych.

W weekend dalszy ciąg targów. Jedną z ważniejszych atrakcji dla pszczelarzy będzie międzynarodowa konferencja poświęcona apiterapii. Wykładowcami będą znane postacie ze świata apiterapii z: Polski, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Tematy, które zostaną poruszone, będą dotyczyły m.in. stosowania produktów pszczelich w profilaktyce chorób nowotworowych, przeciwgrzybicznych właściwości propolisu, czy wykorzystania pyłku pszczelego oraz pierzgi w apiterapii.

Organizatorami XII Świętokrzyskiego Święta Pszczoły są: Rejonowe Koło Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Świętokrzyski Związek Pszczelarzy w Kielcach oraz Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution