101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spółka Michała Sołowowa kupi LNG od PGNiG

Data publikacji: 23.08.2019 14:24
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR
Komentarze

 
Fot. PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało największy kontrakt z odbiorcą przemysłowym na dostawy gazu skroplonego LNG. Do końca 2021 roku firma dostarczy, kontrolowanej przez kielczanina Michała Sołowowa spółce Synthos, prawie 8 tysięcy 200 ton tego paliwa.

Prezes Synthos SA Zbigniew Warmuz podkreśla, że o wyborze dostawcy gazu zadecydowały przede wszystkim kwestie finansowe. Powiedział też, że dobrze układa się dotychczasowa współpraca z PGNiG. Zaznaczył także, że bardzo lubi podpisywać umowy z firmami, które mają polski kapitał.

Wiceprezes PGNiG SA do spraw handlowych Maciej Woźniak podkreśla z kolei, że dostarczany przez spółkę gaz jest ceniony przez odbiorców. Powiedział, że PGNiG może sprzedawać gaz bez zakłóceń dzięki stałym dostawom paliwa z Kataru, Stanów Zjednoczonych i Norwegii do terminalu w Świnoujściu. Zakupiony gaz będzie dostarczany do zakładu Synthos w Oświęcimiu.

Należąca do najbogatszego Polaka, kielczanina Michała Sołowowa, firma Synthos produkuje kauczuk syntetyczny wykorzystywany przy produkcji opon, środki ochrony roślin oraz zajmuje się wyrabianiem półproduktu wykorzystywanego przy produkcji styropianu. Poza Polską Synthos ma zakłady w Czechach, Holandii i Francji. Firma zatrudnia około 3 tysięcy 300 osób.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution