101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Modernizacja była wyzwaniem. Budynek jest już jak nowy

Data publikacji: 24.08.2019 13:44
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Opatowiec. Ośrodek Zdrowia

Opatowiec. Ośrodek Zdrowia
24.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Zakończyły się prace remontowe przy Ośrodku Zdrowia w Opatowcu. Stary budynek, wymagał gruntownego odnowienia. To jeden z ostatnich obiektów należących do gminy Opatowiec, który w ostatnich latach przeszedł gruntowną i konieczną modernizację.

Sławomir Kowalczyk, burmistrz Opatowca, przypomina, że posadowiony w centralnym miejscu miejscowości budynek ośrodka zdrowia wybudowany w latach 80-tych ubiegłego wieku stanowił dla gminy od dawna nie lada wyzwanie.

Jak dodaje, błędy konstrukcyjne poczynione przy jego budowie, kilkudziesięcioletnie zaniedbania w eksploatacji spowodowały konieczność podjęcia trudnych, ale niezbędnych prac remontowych.

- Przychodnia ma swoją historię sięgającą 1982 roku. To najtrudniejszy, najbiedniejszy i niestabilny społecznie i politycznie czas. Rozpoczęto budowę, która później stanęła na dwa lata - mówi.

Ostatnio zakończony remont obejmował między innymi ocieplenie ścian, wykonanie elewacji, obróbki blacharskie, wykonanie schodów, montaż podnośnika dla osób niepełnosprawnych, wykonanie opaski budynku oraz balustrady stalowej i wymianę stolarki drzwiowej. 

- W zeszłym roku budynek zyskał, m.in., nowe pokrycie dachu. Było to jedno z trudniejszych zadań. Dach jest płaski, a na nim znajduje się ponad 40 przeróżnych kominów wentylacyjnych - dodaje Sławomir Kowalczyk.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 350 tysięcy złotych. Na terenie gminy Opatowiec w przeważającym już zakresie wyremontowane zostały i odnowione obiekty remiz strażackich i świetlic wiejskich, budynki szkół w Opatowcu i Krzczonowie, budynek urzędu gminy oraz ośrodka zdrowia w Krzczonowie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution