101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koncert i ławeczka ku pamięci Bronisława Opałki

Data publikacji: 25.08.2019 11:23
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.12.2015 Kielce. Benefis Bronisława Opałki w Targach Kielce.

10.12.2015 Kielce. Benefis Bronisława Opałki w Targach Kielce.
Fot. Radio Kielce

Trwają przygotowania do koncertu upamiętniającego Bronisława Opałkę, pochodzącego z Kielc artysty nie tylko kabaretowego znanego między innymi z roli Genowefy Pigwy. Był także aktorem, kompozytorem i autorem tekstów. Wydarzenie odbędzie się 1 września w Kieleckim Centrum Kultury. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na ławeczkę, która upamiętni artystę.

Jak mówi Małgorzata Kaczmarek, przyjaciółka Bronka Opałki oraz kierownik produkcji koncertu, data nie jest przypadkowa. Tego dnia kabareciarz obchodził imieniny, które zawsze były celebrowane.

- Najpierw to były takie kameralne spotkania u niego w domu przy ulicy Nowowiejskiej, gdzie mieszkał z babcią i z mamą. Nie można było nie być u Bronka. Po przeprowadzce do Marzysza imieninowe imprezy nabrały charakteru spektakli artystycznych. Zjeżdżali się artyści, przyjaciele z całego kraju i biesiadowaliśmy - wspomina.

Koncert będzie miał charakter wspominkowy. Jak podkreśla Małgorzata Kaczmarek, to będą drugie imieniny bez najważniejszego solenizanta, ponieważ Bronisław Opałko zmarł 18 sierpnia 2018 roku.

Na plakacie zapowiadającym koncert, widnieje informacja, że wystąpi prawie 100 artystów.

- Zapraszaliśmy artystów głównie związanych z Bronkiem, także rodzinę, bo wystąpi Bożena Barchan, bratanica Karolina Opałko, ale będą też przyjaciele m.in. Adam Ochwanowski, Sukowianki, Tomasz Kordeusz, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, grupa U Ojca i wielu innych artystów związanych z Bronkiem - dodaje.

Przy okazji koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy. Cele są dwa.

- Jest pomysł, żeby upamiętnić Bronisława Opałkę, bo jest tego wart. Kojarzy się z województwem świętokrzyskim i sławił nasz region na całym świecie m.in. w Australii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, gdzie był zapraszany przez Polonię. W związku z tym powstał komitet, który zajmie się zbiórką pieniędzy na ławeczkę poświęconą Bronisławowi Opałko - wyjaśnia Małgorzata Kaczmarek.

Ławeczka ma stanąć na ulicy Sienkiewicza. Ponadto część pieniędzy z koncertu zostanie również przeznaczona na renowację grobowca rodzinnego rodziny Opałków, który znajduje się na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution