101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Szlachetna Paczka” szuka wolontariuszy

Data publikacji: 26.08.2019 14:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka
Kielce. 09.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Organizatorzy dobroczynnej akcji „Szlachetna Paczka” poszukają osób, których zadaniem będzie zorganizowanie sztabu wolontariuszy, jak i samych wolontariuszy.

Pod okiem lidera dotrą oni do najbardziej potrzebujących w okolicy, przeprowadzą ankiety i zapytają o najpilniejsze potrzeby - informuje Aleksandra Kopeć, regionalny koordynator „Szlachetnej Paczki”.

- Liderem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat. Taka osoba będzie odpowiedzialna za zbudowanie zespołu wolontariuszy, monitorowanie ich pracy, szukanie rodzin, do których trafi pomoc oraz za organizację samego finału akcji - dodała Aleksandra Kopeć.

W sumie potrzebnych jest około 30 liderów oraz 400 wolontariuszy. Dane poszczególnych rodzin w połowie listopada trafią na stronę internetową, gdzie darczyńcy sami będą mogli wybrać rodzinę i przygotować pomoc odpowiadającą jej potrzebom - informuje Konrad Jóźwik, lider akcji w oddziale Kielce-Wschód.

- Wolontariuszem „Szlachetnej Paczki” jestem już od trzech lat. W tym czasie byłem u wielu rodzin, którym wręczaliśmy paczki. To są niesamowite, pełne wzruszenia chwile. Emocje dotykają nie tylko te osoby, które paczkę otrzymują, ale również darczyńców i nas wolontariuszy - dodał Konrad Jóźwik.

Paczki do rodzin i osób potrzebujących trafią przed Świętami Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku w województwie świętokrzyskim z takiej pomocy skorzystało ponad 700 potrzebujących, a w kraju około 19 tysięcy.

Aby zostać liderem, wystarczy wejść na stronę internetową www.superw.pl lub www.szlachetna.paczka.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W Polsce, akcja „Szlachetna Paczka” realizowana jest od 2001 roku, a w Kielcach od 13 lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution