101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Chłodnicki proponuje okrągły stół w sprawie MPK i ratusza

Data publikacji: 26.08.2019 15:47
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 26.08.2019. Na zdjęciu od lewej Marcin Cedro Marcin Chłodnicki  radny i Paweł Ramiączek

Kielce. 26.08.2019. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Cedro, Marcin Chłodnicki - radny i Paweł Ramiączek
Fot. Radio Kielce

Do utworzenia okrągłego stołu w sprawie kieleckiej komunikacji zbiorowej i konfliktu MPK i ratusza  namawia radny kieleckiej lewicy - Marcin Chłodnicki. Sugeruje, aby sprawą negocjacji między związkowcami z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i władzami Kielc zajęli się również członkowie Rady Miasta oraz przedstawiciele instytucji związanych z komunikacją.

Celem okrągłego stołu miałoby być zaniechanie strajku i uspokojenie sytuacji jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Poseł Bogdan Latosiński, przewodniczący związków zawodowych z MPK, ocenia działania radnego Chłodnickiego, jako próbę zwrócenia na siebie uwagi przed wyborami parlamentarnymi. Przypomniał również o jednej z sesji Rady Miasta Kielce sprzed kilku miesięcy, gdzie namawiał radnych do wzięcia udziału w dyskusji na temat MPK i miasta, co spotkało się z zerowym zainteresowaniem.

Wiceprezydent Kielc Arkadiusz Kubiec, będący stroną w konflikcie, stwierdził, że pomysł utworzenia okrągłego stołu należałoby rozwinąć o zdanie nie tyko radnych reprezentujących miasto, ale także samych mieszkańców, którzy mogliby bezpośrednio wypowiedzieć się na temat Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach i zapowiedzi strajku. Dodał również, że chętnie pozna zdanie radnego Chłodnickiego w kwestii konfliktu MPK kontra miasto.

W piątek związkowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach ogłosili wejście w spór zbiorowy i pogotowie strajkowe. Następnym krokiem w proteście jest referendum strajkowe, podczas którego związkowcy zdecydują o ewentualnym przerwaniu pracy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution