101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rzecz w tym, aby polscy pracownicy byli doceniani na europejskim rynku [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 27.08.2019 08:30 / Data aktualizacji: 27.08.2019 10:27
Autor: Ewa Golińska , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Krzysztof Lipiec prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Kielce. 27.08.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Przyszłoroczny budżet państwa jest zrównoważony, co jest znaczące, zważywszy, że dźwiga zarówno ciężar przemian, dokonanych po 2015 roku, jak i kolejne zobowiązania rządu - tak o projekcie ustawy budżetowej mówił w Rozmowie Dnia poseł Krzysztof Lipiec.

Dziś Rada Ministrów ma przyjąć plan finansowy państwa. Po raz pierwszy od 30 lat nie ma deficytu budżetowego. Jak zaznacza parlamentarzysta - rząd Prawa i Sprawiedliwości ciężko pracował, by stworzyć dogodne warunki dla rozwoju i niezadłużania kraju. Dodaje, że już w tym tygodniu Sejm ma rozpatrywać projekt ustawy, obniżającej podatki z 18 do 17 procent, zajmie się także zwiększeniem kosztów uzyskania przychodów oraz odpisów z tytułu dojazdu do pracy ze 140 do 300 złotych dla osób, które pracują poza miejscem zamieszkania. 

Lider świętokrzyskiego PiS podkreśla, że rząd realizuje swoje zapowiedzi.

- Dotrzymujemy słowa i to będzie przyczynkiem do tego, by portfele Polaków były bardziej zasobne - mówi.

Zgodnie z założeniami, wzrost PKB w przyszłym roku ma wynieść 3,7 procent, a inflacja 2,5 procent. Zdaniem Krzysztofa Lipca, w obliczu światowego spowolnienia gospodarczego, są to bardzo dobre wyniki.

- Takich wskaźników żaden dotychczasowy budżet państwa nie posiadał. My nie mówimy o żadnych cięciach budżetowych, proszę o tym pamiętać, mówimy o wzrostach dochodów, wiemy skąd te środki należy wziąć. W kontekście rozwoju gospodarczego, co nie jest rzeczą bez znaczenia, jesteśmy jedną z najlepiej rozwijających się gospodarek w stosunku do wskaźników eurogospodarki - twierdzi poseł.

Według parlamentarzysty - dobre wskaźniki gospodarcze naszego kraju utrzymają się także w przyszłym roku.

Krzysztof Lipiec twierdzi, że mimo spadającego bezrobocia, administrację zatrudnienia trzeba będzie przemodelować. Dotychczas urzędy pracy obsługiwały bezrobotnych, teraz ten dyktat pracodawcy nad pracownikiem został przeorientowany. Dziś nie pracuje tylko ten, kto nie chce - zaznacza poseł.

- Rzecz w tym, aby polscy pracownicy byli doceniani i dowartościowani na europejskim rynku, który obejmuje także Polskę. W tym kierunku rząd Prawa i Sprawiedliwości także czyni starania - dodaje parlamentarzysta.

Od przyszłego roku płaca minimalna ma wynosić 2450 złotych brutto.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution