101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Skansen w Tokarni znów stanie się planem filmowym

Data publikacji: 27.08.2019 14:28
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
18.10.2017 Tokarnia. Widok na skansen

18.10.2017 Tokarnia. Widok na skansen
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W piątek w Muzeum Etnograficznym w Tokarni rozpoczną się zdjęcia do kolejnego filmu. Tym razem będzie to produkcja historyczna. W związku z pracą filmowców, przez dwa dni część obiektów zostanie wyłączona ze zwiedzania.

Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej mówi, że nie może ujawnić szczegółów dotyczących filmu, wyjaśnia jednak, że plan będzie zlokalizowany w sektorze małomiasteczkowym.

- Zwiedzający mogą mieć trudności z dotarciem do pewnych obiektów, między innymi do domu ze Skorzowa, do organistówki z Bielin, gdzie znajduje się apteka, kościółka z Rogowa, a także do kilku chałup, które okalają rynek. Ci z państwa, którzy przyjdą do nas w tych dniach, będą mogli z daleka zaobserwować pracę bardzo dużej ekipy filmowej, z okazałą scenografią, więc to również może być atrakcją dla wielu osób - mówi rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej.

Przy okazji planu zdjęciowego pojawią się piękne zwierzęta.

- Ta produkcja będzie wymagała obecności bardzo dużej liczby koni, które pojawią się na naszym padoku. Do tej pory w skansenie nie widzieliśmy tak wielu koni, które byłyby własnością danego filmu - zauważa Beata Ryń.

Mimo ograniczeń, Muzeum Etnograficzne w Tokarni nie zostanie zamknięte. Zostały wyznaczone nowe trasy zwiedzania, a o ich przebiegu będą informowali pracownicy skansenu i ochrona.

Skansen w Tokarni jest miejscem do którego filmowcy często zaglądają. W samym tylko 2018 roku nagrano tu pięć teledysków oraz zrealizowano siedem produkcji filmowych, między innymi kręcono tu „Legiony”.

Dotychczas powstały tu ujęcia do serialu „Belle Epoque”, filmów: „Śluby Panieńskie”, „Wołyń”, „Papusza”, „Cienie”, realizowanego przez Bollywood serialu „Veera”, jak również do „Wyklętego” w reżyserii Konrada Łęckiego.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution