101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PiS jako pierwszy zarejestrował listę kandydatów

Data publikacji: 28.08.2019 14:12
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rejestracja list wyborczych PiS w siedzibie lokalnej KBW. Na zdjęciu od lewej Piotr Zegadło i Krzysztof Lipiec  poseł

Rejestracja list wyborczych PiS w siedzibie lokalnej KBW. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Zegadło i Krzysztof Lipiec - poseł
Kielce. 28.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość jako pierwszy w województwie świętokrzyskim zarejestrował swoją listę kandydatów przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Ugrupowanie w ciągu tygodnia zebrało 35 tysięcy podpisów mieszkańców województwa popierających listę kandydatów PiS w wyborach do Sejmu.

Jak informuje poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, liczba podpisów jest rekordowa.

- W przypadku kandydatów do Senatu zebranych zostało 21600 podpisów. Taką liczbę zgłaszamy we wnioskach rejestracyjnych - to również bardzo pokaźny wynik. W skali całego kraju zebraliśmy ponad milion podpisów poparcia. Jestem przekonany, że świadczy to o tym, że mamy w tej chwili „Dobry czas dla Polski” - mówił prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Lipiec podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydowali się poprzeć kandydatów ugrupowania w wyborach do Sejmu i Senatu.

- Tak dobry wynik nie był by możliwy także bez wolontariuszy, którzy wykonali tytaniczną pracę podczas akcji zbierania podpisów. Nie ulega wątpliwości, że na tym etapie kampanii jesteśmy liderami. W innych komitetach wyborczych nadal się kłócą i spierają, nie mają jeszcze przygotowanych list. W regionie świętokrzyskim Prawo i Sprawiedliwość jest liderem tych wszystkich ważnych przedsięwzięć związanych z wyborami do parlamentu - zaznacza Krzysztof Lipiec.

W konferencji poprzedzającej rejestracje list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział także senatorowie ugrupowania. Zdaniem senatora Jarosława Rusieckiego, przewodniczącego Senackiej Komisji Obrony Narodowej, duża liczba podpisów, świadczy o tym, że ugrupowanie jest dobrze przygotowane do jesiennych wyborów.

- Kampania ma swoje różne płaszczyzny. W jej trakcie intensywnie pracujemy z wyborcami, spotykając się z nimi w każdej części województwa. Rozmawiamy o potrzebach, jakie powinny wynikać z programu, który przygotowujemy, a który niebawem zostanie ogłoszony - dodaje Jarosław Rusiecki.

Rejestracja list wyborczych PiS w siedzibie lokalnej KBW. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Słoń - senator , Krzysztof Lipiec – poseł , Jarosław Rusiecki – senator, Jacek Włosowicz – senatorKielce. 28.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Senator Jacek Włosowicz, wyraził wdzięczność, wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydowali się złożyć podpisy pod listami poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu u Senatu.

- Sprawność zbierania tych podpisów świadczy o tym, że jako Zjednoczona Prawica jesteśmy grupą przygotowaną do różnych wyzwań. Udowodniły to ostatnie cztery lata, podczas których w konsekwentny sposób zmieniamy Polskę zgodnie z oczekiwaniami wyborców. W obecnej kampanii przedstawimy nowy program, który powstał m.in. w oparciu o konwencję programową, która na początku lipca odbyła się w Katowicach - dodaje Jacek Włosowicz.

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że akcja zbierania podpisów poparcia koniecznych do rejestracji list pokazała, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się niesłabnącym zaufaniem mieszkańców regionu.

- Czas zbierania podpisów to także moment, w którym upewniliśmy się, że dobra zmiana musi być kontynuowana. Bardzo serdecznie dziękuję tysiącom ludzi, którzy począwszy od niewielkich sołectw, po największe miasta regionu byli zaangażowani w zbieranie podpisów - zaznacza Krzysztof Słoń.

W skali kraju Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało już pełne listy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w 17 okręgach wyborczych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution