101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pińczów kolejnym przystankiem na trasie „PiS-busa"

Data publikacji: 28.08.2019 15:20
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Parlamentarzyści i kandydaci PiS spotkali się z mieszkańcami Pińczowa

Parlamentarzyści i kandydaci PiS spotkali się z mieszkańcami Pińczowa
Pińczów. 28.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Dziś kandydaci Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili również Pińczów. Obecny na spotkaniu poseł Marek Kwitek podkreślił, że spotkania z mieszkańcami zbudowały i nadal budują program PiS.

Jak mówi, politycy intensywnie pracują, aby poznać problemy Polaków, ale i szukać rozwiązań. Jak dodaje, większość programów prospołecznych, prorodzinnych opartych było na wzroście gospodarczym, jak również na dodatkowych dochodach państwa. Na najbliższe cztery lata wyzwaniem dla rządu będą m.in. problemy służby zdrowia.

- Chcemy zmniejszyć kolejki, zwiększyć nakłady na służbę zdrowia. Wzrost zaplanowany jest na poziomie 5 procent. Od września będą również podwyżki dla nauczycieli - zaznacza poseł.

Z kolei poseł Bogdan Latosiński poruszył temat problemu jakim jest publiczny transport. Jak mówi, zarówno samorząd gminny, jak i powiatowy w Pińczowie nie przystąpił do programu. Jak dodaje, nie utworzono żadnej linii, która by zlikwidowała białe plamy.

- Ten program nie uda się, jeżeli samorządy, które są odpowiedzialne za utworzenie takich połączeń nie będą aktywne. Musimy poprawić ten stan w regionie - zaznacza poseł Bogdan Latosiński.

Z kolei poseł Michał Cieślak poinformował o tym co trzeba zrobić w kolejnej kadencji. Zwrócił uwagę na sprawy dotyczące m.in. seniorów, ale i rolników.

- Będziemy się zajmować reformą systemu ubezpieczeń rolnych tak, aby rekompensata za plony pokrywała poniesione koszty - mówi.

Parlamentarzystom PiS towarzyszyli kandydaci do jesiennych wyborów: Zbigniew Koniusz, Agnieszka Buras oraz Maksymilian Ślusarczyk.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution