101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pięć nowych połączeń autobusowych, aby ułatwić ludziom życie

Data publikacji: 28.08.2019 19:01
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Pięć połączeń autobusowych na terenie gmin: Bałtów, Waśniów, Ćmielów i Bodzechów powstanie w ramach rządowego programu, którego celem jest likwidowanie komunikacyjnych "białych plam".

Jak mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, powiat ostrowiecki podpisał umowę z wojewodą we wtorek, teraz szykuje się do wyłonienia przewoźnika. Dodaje, że nowe linie powinny funkcjonować we wrześniu, ale jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy. Wszystkie linie swój początkowy przystanek będą miały w Ostrowcu.

Pierwsza linia prowadzić będzie przez Okół, Bałtów, Wólkę Bałtowską, Wólkę Pętkowską i Michałów. Druga trasa przez: Borię, Stoki Stare, Stoki Duże, Rudę Kościelną, Borownię, Ćmielów, Krzczonowice, Przeuszyn i Trębanów. Trzecia do Czażowa przez Prusinowice i Waśniów. Czwarta do Wronowa, Mirogonowic przez Boksyce, Jeżów. Piąta do Broniszowic przez Mirkowice i Podszkodzie.

Częstotliwość kursowania będzie różna. Niektóre linie będą dostępne także w niedziele. Jak podkreśla Marzena Dębniak, podczas tworzenia nowych linii starostwo opierało się głównie na wnioskach poszczególnych gmin, które najbardziej znają potrzeby mieszkańców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution