101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Muzeum Regionalne w Pińczowie z nowym szefem. Będzie nim miłośniczka historii

Data publikacji: 29.08.2019 13:09
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Justyna Dzidek  zwyciężczyni konkursu na dyrektora Muzeum Regionalnego w Pińczowie

Justyna Dzidek – zwyciężczyni konkursu na dyrektora Muzeum Regionalnego w Pińczowie
29.08.2019 / Fot. Biblioteka Pińczów

Justyna Dziadek będzie od 1 września nowym dyrektorem Muzeum Regionalnego w Pińczowie. Zastąpi na tym stanowisku Jerzego Znojka wieloletniego dyrektora placówki.

30-letnia Justyna Dziadek jest historykiem. Dotychczas pracowała w Muzeum Narodowym w Kielcach. Początkowo pracowała jako przewodnik muzealny, następnie jako pracownik merytoryczny w Dziale Historii.

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa poinformował, że w wyniku przeprowadzonego konkursu komisja zdecydowała, że Justyna Dziadek jest bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko.

- Ma kompetencje, zamiłowanie do historii. Przedstawiła też świetny program działalności i funkcjonowania instytucji na dalsze lata. Wykazała się znajomością historii naszego miasta. Cieszymy się, że Justyna Dziadek, młoda osoba zdecydowała się pracować w Pińczowie - mówi burmistrz.

Ewa Bawor z pińczowskiego ratusza będąca w składzie komisji zaznacza, że Justyna Dziadek chce przede wszystkim przenieść bardzo dużo doświadczeń na pińczowski grunt, które nabyła pracując w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Chce wprowadzić m.in. digitalizację, czyli kompleksowo zewidencjonować zabytki, które znajdują się w zbiorach placówki. Ponadto wie jak pozyskać środki na swoje pomysły. Komisja była zadowolona, że muzeum pójdzie o krok dalej i będzie się rozwijać w dobrym kierunku.

Justyna Dziadek ukończyła studia magisterskie na kierunku historia i wiedza o społeczeństwie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na tej samej uczelni ukończyła studia licencjackie z filologii germańskiej

W 2013 roku rozpoczęła studia doktoranckie o kierunku historycznym. Jeszcze we wrześniu ma bronić pracę doktorską z zakresu historii średniowiecznej. W bardzo dobrym stopniu zna język niemiecki oraz łaciński. Dobrze posługuje się też językiem angielskim. Jej hobby to kino, muzyka, literatura.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution