101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Muzeum Regionalne w Pińczowie z nowym szefem. Będzie nim miłośniczka historii

Data publikacji: 29.08.2019 13:09
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Justyna Dzidek  zwyciężczyni konkursu na dyrektora Muzeum Regionalnego w Pińczowie

Justyna Dzidek – zwyciężczyni konkursu na dyrektora Muzeum Regionalnego w Pińczowie
29.08.2019 / Fot. Biblioteka Pińczów

Justyna Dziadek będzie od 1 września nowym dyrektorem Muzeum Regionalnego w Pińczowie. Zastąpi na tym stanowisku Jerzego Znojka wieloletniego dyrektora placówki.

30-letnia Justyna Dziadek jest historykiem. Dotychczas pracowała w Muzeum Narodowym w Kielcach. Początkowo pracowała jako przewodnik muzealny, następnie jako pracownik merytoryczny w Dziale Historii.

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa poinformował, że w wyniku przeprowadzonego konkursu komisja zdecydowała, że Justyna Dziadek jest bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko.

- Ma kompetencje, zamiłowanie do historii. Przedstawiła też świetny program działalności i funkcjonowania instytucji na dalsze lata. Wykazała się znajomością historii naszego miasta. Cieszymy się, że Justyna Dziadek, młoda osoba zdecydowała się pracować w Pińczowie - mówi burmistrz.

Ewa Bawor z pińczowskiego ratusza będąca w składzie komisji zaznacza, że Justyna Dziadek chce przede wszystkim przenieść bardzo dużo doświadczeń na pińczowski grunt, które nabyła pracując w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Chce wprowadzić m.in. digitalizację, czyli kompleksowo zewidencjonować zabytki, które znajdują się w zbiorach placówki. Ponadto wie jak pozyskać środki na swoje pomysły. Komisja była zadowolona, że muzeum pójdzie o krok dalej i będzie się rozwijać w dobrym kierunku.

Justyna Dziadek ukończyła studia magisterskie na kierunku historia i wiedza o społeczeństwie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na tej samej uczelni ukończyła studia licencjackie z filologii germańskiej

W 2013 roku rozpoczęła studia doktoranckie o kierunku historycznym. Jeszcze we wrześniu ma bronić pracę doktorską z zakresu historii średniowiecznej. W bardzo dobrym stopniu zna język niemiecki oraz łaciński. Dobrze posługuje się też językiem angielskim. Jej hobby to kino, muzyka, literatura.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution