101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Lodołamacze” już po raz 14. Wzrasta prestiż konkursu

Data publikacji: 29.08.2019 14:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konkurs Lodołamacze

Kielce. Konkurs „Lodołamacze”
29.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

To konkurs pokazujący firmy, osoby, instytucje i organizacje pozarządowe, które swoją postawą inspirują i są dobrym przykładem na to, że nie można pozostawać obojętnym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Z inicjatywy senatora Krzysztofa Słonia obrady po raz pierwszy w historii konkursu odbyły się w Kielcach. To prestiż nie tylko dla miasta, ale i całego województwa świętokrzyskiego.

Kielce. Konkurs „Lodołamacze”. Na zdjęciu: Krzysztof Słoń - senator PiS29.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- „Lodołamacz” to nagroda, która od wielu lat promuje firmy, zakłady, instytucje, ale także osoby prywatne, które na co dzień w swojej działalności wychodzą ponad przeciętność, łamią stereotypy, łamią bariery. To nagroda również dla tych, którzy stwarzają warunki do rozwoju, pracy zawodowej i funkcjonowania w społeczeństwie osób z niepełnosprawnościami - dodał senator Krzysztof Słoń.

Jak podkreśla Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, plebiscyt „Lodołamacze, to przedsięwzięcie, które uwrażliwia na potrzeby osób z różnymi dysfunkcjami, ale także pokazuje, jak wiele osób z niepełnosprawnościami funkcjonuje wśród nas.

W tym roku na konkurs napłynęło około 400 zgłoszeń, czyli dwa razy tyle, co w 2006 roku, kiedy to odbył się pierwszy plebiscyt.

Jak informuje Anna Węgrzynowicz, dyrektor ds. organizacyjnych konkursu, w tym roku kapituła przyzna w sumie dziesięć statuetek.

- Laureaci plebiscytu wyłonieni zostaną w ośmiu kategoriach. To zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma oraz dziennikarz bez barier. Komisja przyzna również wyróżnienia w dodatkowych kategoriach, takich jak: Lodołamacz specjalny oraz Super Lodołamacz - wylicza Anna Węgrzynowicz.

Gala finałowa konkursu odbędzie się 16 września na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości udział weźmie małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser- Duda.

Organizatorem konkursu „Lodołamacze 2019” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych wspierana przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution