101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Lodołamacze” już po raz 14. Wzrasta prestiż konkursu

Data publikacji: 29.08.2019 14:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konkurs Lodołamacze

Kielce. Konkurs „Lodołamacze”
29.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

To konkurs pokazujący firmy, osoby, instytucje i organizacje pozarządowe, które swoją postawą inspirują i są dobrym przykładem na to, że nie można pozostawać obojętnym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Z inicjatywy senatora Krzysztofa Słonia obrady po raz pierwszy w historii konkursu odbyły się w Kielcach. To prestiż nie tylko dla miasta, ale i całego województwa świętokrzyskiego.

Kielce. Konkurs „Lodołamacze”. Na zdjęciu: Krzysztof Słoń - senator PiS29.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- „Lodołamacz” to nagroda, która od wielu lat promuje firmy, zakłady, instytucje, ale także osoby prywatne, które na co dzień w swojej działalności wychodzą ponad przeciętność, łamią stereotypy, łamią bariery. To nagroda również dla tych, którzy stwarzają warunki do rozwoju, pracy zawodowej i funkcjonowania w społeczeństwie osób z niepełnosprawnościami - dodał senator Krzysztof Słoń.

Jak podkreśla Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, plebiscyt „Lodołamacze, to przedsięwzięcie, które uwrażliwia na potrzeby osób z różnymi dysfunkcjami, ale także pokazuje, jak wiele osób z niepełnosprawnościami funkcjonuje wśród nas.

W tym roku na konkurs napłynęło około 400 zgłoszeń, czyli dwa razy tyle, co w 2006 roku, kiedy to odbył się pierwszy plebiscyt.

Jak informuje Anna Węgrzynowicz, dyrektor ds. organizacyjnych konkursu, w tym roku kapituła przyzna w sumie dziesięć statuetek.

- Laureaci plebiscytu wyłonieni zostaną w ośmiu kategoriach. To zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma oraz dziennikarz bez barier. Komisja przyzna również wyróżnienia w dodatkowych kategoriach, takich jak: Lodołamacz specjalny oraz Super Lodołamacz - wylicza Anna Węgrzynowicz.

Gala finałowa konkursu odbędzie się 16 września na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości udział weźmie małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser- Duda.

Organizatorem konkursu „Lodołamacze 2019” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych wspierana przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution