101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tajemniczy plan filmowy w skansenie. Co kręcą w Tokarni?

Data publikacji: 30.08.2019 14:17
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Tokarnia. Zdjęcia do filmu historycznego

Tokarnia. Zdjęcia do filmu historycznego
30.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

W Muzeum Etnograficznym w Tokarni rozpoczęły się zdjęcia do filmu historycznego. Produkcja jest poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

Na razie wszelkie szczegóły dotyczące filmu są owiane tajemnicą. Na ten temat nie chcą się wypowiadać ani osoby z produkcji, ani pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej, natomiast dostępu do planu zdjęciowego strzegą ochroniarze. Jak jednak ujawnił Radiu Kielce jeden z młodych aktorów-statystów, film będzie poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

- To jest film o samym rotmistrzu Pileckim, który w czasie II wojny światowej poświecił się, dał się złapać, by trafić do obozu koncentracyjnego. Kiedy uciekł z niego poinformował świat o holokauście - wyjaśnił.

W związku ze zdjęciami część skansenu została wyłączona ze zwiedzania. Jak wyjaśniła jedna z turystek, Paulina Korpus z Bocheńca, możliwość podglądania pracy filmowców wynagradza niedogodności.

- Ciekawi nas to, co się dzieje na planie i zaglądamy tam, zamiast patrzeć na stare domy   - żartowała. - Dzieci są zachwycone, bo jest bardzo dużo koni, a moja córeczka uwielbia konie. Dlatego uważam, że choć nie wszystko możemy zobaczyć to praca filmowców częściowo nam to rekompensuje.

To już kolejny film, jaki powstaje w parku Etnograficznym w Tokarni. W samym tylko 2018 roku nagrano tu pięć teledysków oraz gościło siedem produkcji filmowych, na czele z „Legionami”. Dotychczas powstały tu ujęcia między innymi do serialu „Belle Epoque”, filmów: „Śluby Panieńskie”, „Wołyń”, „Papusza”, „Cienie”, jak również do „Wyklętego” Konrada Łęckiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution