101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

NFZ zachęca do założenia Internetowego Konta Pacjenta

Data publikacji: 02.09.2019 13:12
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Kielce. Nowy punkt przyjęć interesantów Narodowego Funduszu Zdrowia przy al. IX Wieków Kielc

Kielce. Nowy punkt przyjęć interesantów Narodowego Funduszu Zdrowia przy al. IX Wieków Kielc
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do założenia Internetowego Konta Pacjenta. To portal, na którym można znaleźć historię swojego leczenia, informacje o wystawionych i zrealizowanych receptach, jak również o świadczeniach, za które zapłacił NFZ.

To również portal, dzięki któremu lekarz będzie mógł prześledzić historię naszego zdrowia i skuteczniej dobrać odpowiednią terapię, np. w przypadku osób, które jednocześnie przyjmują leki na kilka różnych chorób.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor funduszu, by uzyskać dostęp do tych informacji należy przyjść do świętokrzyskiego oddziału NFZ i otrzymać login i hasło.

- Następnie na stronie Ministerstwa Zdrowia można uzyskać bardzo wiele informacji dotyczących historii leczenia - mówi dyrektor.

Jak dodaje Małgorzata Kiebzak, internetowe konto pacjenta, to portal na którym możemy znaleźć wszystkie informacje zdrowotne od 2008 roku. To m.in. terminy wizyt u lekarza wraz z przepisanymi wówczas lekami.

- Od 1 stycznia tego roku w bazie są także informacje o zrealizowanych przez apteki receptach. Możemy sprawdzić, nie tylko gdzie zrealizowaliśmy receptę, ale także o której godzinie, oraz kto ją wystawił - mówi Małgorzata Kiebzak.

Profil zaufany można wyrobić w siedzibie świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w dni powszednie, w godzinach od 8.00 do 16.00 lub w punkcie obsługi klienta, który znajduje się przy alei IX Wieków Kielc. Od poniedziałku do czwartku czynny jest on od 8.30 do 17.00, a w piątek w godzinach od 8.30 do 15.30.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution