101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie nie są zadowoleni z wyboru. Chcą zmieniać szkoły

Data publikacji: 03.09.2019 13:57
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
29.6.2016 Kielce. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 IV Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 23

29.6.2016 Kielce. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2, IV Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 23
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Do kieleckich liceów wpływają dziesiątki podań od uczniów, którzy chcą jeszcze zmienić szkołę. Dotyczy to przede wszystkim pierwszoklasistów. Jak mówi Edyta Lato, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach w tym roku rekrutacja zakończyła się bardzo późno i część młodych ludzi nie jest zadowolona ze szkoły, do której się dostała.

Pierwszoklasiści starają się zmieniać klasy również w obrębie jednej placówki.

- U nas w szkole jest pewna grupa uczniów, która chciałaby zmienić profil. Z różnych powodów, albo źle zaznaczyli klasę podczas rekrutacji, albo zmieniły się ich preferencje. Ale jest też bardzo duża grupa uczniów, która chce do nas przejść z innych liceów - tłumaczy dyrektor IV Liceum.

Jak mówi Edyta Lato, do jednej klasy jest po 20-30 podań od chętnych uczniów z innych szkół. Taka sama sytuacja ma miejsce w II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Tomasz Kośny, dyrektor szkoły mówi jednak, że na razie wolnych miejsc w „Śniadku” nie ma.

- Te miejsca mogą dopiero się pojawić, bo niektórzy uczniowie w ciągu dwóch tygodni mogą zrezygnować. Z różnych powodów, najczęściej jest to spowodowane zbyt wysokim poziomem naszej szkoły dla danego ucznia. Inni nie potrafią odnaleźć się w tak dużej społeczności. W tym roku mamy w sumie ponad tysiąc uczniów w szkole - wyjaśnia dyrektor II Liceum.

Jak mówi Tomasz Kośny w przypadku, gdy wolne miejsca się pojawią, w pierwszej kolejności przyjęci będą uczniowie z najlepszym wynikiem uzyskanym na koniec szkoły podstawowej lub gimnazjum.

Mimo podwójnego rocznika uczniów, który trafił do pierwszych klas, w kieleckich szkołach średnich ciągle jest około 500 miejsc wolnych. Dotyczy to przede wszystkim szkół branżowych i techników.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution