101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Teatr Żeromskiego znów odkryje swoje tajemnice

Data publikacji: 03.09.2019 17:44
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Teatr im. Stefana Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach znów otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Stanie się to w niedzielę, 15 września, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Oprócz zwiedzania teatralnych zakamarków, w programie znalazło się wiele ciekawych wydarzeń. Na ich organizację instytucja ta otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy złotych z programu „Koalicje dla Niepodległej”.

Obchody staną się kolejną okazją do pokazania zabytkowej siedziby Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach – jednej z najstarszych scen dramatycznych w Polsce, powstałej w 1879 roku oraz prezentacji jej działalności na przestrzeni 140 lat, jej wkładu w formowanie się małej ojczyzny, szeroko pojętej kultury i tożsamości narodowej.

Paulina Drozdowska z działu marketingu kieleckiego teatru podkreśla, że w godzinach od 12.00 do 16.00 będzie można zobaczyć od kulis budynek, w którym mieści się scena dramatyczna, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne, poznać historię tego obiektu.

- Po raz kolejny będziemy oprowadzać Państwa po zakamarkach teatru. Jest to pewnie jedna już z niewielu okazji do zwiedzenia tej 140-letniej siedziby, jeszcze zanim rozpocznie się remont. Prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc. Nauczeni doświadczeniem, wiemy że jest wielu chętnych, którzy chcą zwiedzić nasz obiekt, dlatego prosimy o kontakt z impresariatem – podkreśla Paulina Drozdowska. Rezerwacja będzie prowadzona do 10 września, pod numerem telefonu: 41-344-75-00. Paulina Drozdowska zachęca do fotografowania teatru, a później do podzielenia się wykonanymi zdjęciami. W oparciu o te fotografie powstanie ekspozycja.

Podczas spotkania, które odbędzie się 15 września zaplanowano również quiz na temat teatru, a także prezentację dwutomowego katalogu, zawierającego kalendarium działalności sceny, wydanego z okazji jubileuszu 140-lecia istnienia kieleckiego teatru.

- Zapraszam na spotkanie z twórcami tego wydawnictwa, którzy opowiedzą o pracy nad nim, podzielą się ciekawostkami, anegdotami dotyczącymi naszej sceny – dodaje Paulina Drozdowska.
Natomiast w październiku, we współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków oddział Kielce powstanie wystawa projektów kostiumów teatralnych przez lata tworzonych na potrzeby działalności kieleckiej sceny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution