101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Dwójka” w Busku już po remoncie

Data publikacji: 03.09.2019 21:39
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Szkoła Podstawowa numer 2 w BuskuZdroju po gruntownej modernizacji

Szkoła Podstawowa numer 2 w Busku-Zdroju po gruntownej modernizacji
Busko-Zdrój. 03.09.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Kosztowna inwestycja związana z rozbudową popularnej „dwójki” w Busku-Zdroju dobiegła końca. Inwestycja przede wszystkim objęła rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Janusza Korczaka.

Powierzchnia szkoły po gruntownej modernizacji została zwiększona o około 1100 metrów kwadratowych. Łącznie placówka ma powierzchnię około 4 tysięcy metrów kwadratowych.

Jak informuje Dariusz Kumor, dyrektor placówki, zakres robót był szeroki. Kompleksowa modernizacja objęła, między innymi: nadbudowę drugiego piętra w północnym skrzydle budynku, budowę nowej klatki schodowej, stworzenie nowych klasopracowni wraz z zapleczem i wyposażeniem ich również w sprzęt dydaktyczny, nowe ławki, biurka, tablice, pomoce naukowe.

- Szkoła została ocieplona, na dachu mamy zamontowaną instalacje fotowoltaiczną. Obecnie w placówce uczy się 15 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, stąd szkoła została przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych poprzez zamontowanie windy osobowej. Również toalety zostały odpowiednio przystosowane – mówi dyrektor.

Jak dodaje, również stolarka okienna i drzwiowa została wymieniona.

- Są to okna przeciwpożarowe. Dawniej mieliśmy na posadzkach lastryko, dziś jest położona nowa wykładzina podłogowa. Budynek szkoły jest odmieniony, elewacja budynku składa się z kolorowych pasów w kolorze niebieskim, czerwonym i żółtym – mówi dyrektor. Prace polegały również na zagospodarowaniu terenu przy szkole poprzez wykonanie oświetlenia terenu, odwodnienia dróg i parkingów. W obrębie szkoły są również nowe chodniki.

Na realizację zadania Gmina Busko-Zdrój pozyskała dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 10 milionów złotych, z czego wartość dofinansowania wynosi blisko 3 miliony złotych.

Szkoła liczy 54 lata. W zeszłym roku oddano do użytku kompleks boisk do piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki wraz z bieżniami, w tym bieżnią sprinterską. 

Obecnie do szkoły uczęszcza około 550 uczniów do klas 1-8. To jedyna szkoła w Busku, która prowadzi stołówkę. Z obiadów korzysta około 240 uczniów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution