101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wicepremier Jarosław Gowin w starachowickim MAN Bus&Truck

Data publikacji: 06.09.2019 14:35
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.09.2019. Starachowice. Jarosław Gowin odwiedził firmę MAN BusTruck.

06.09.2019. Starachowice. Jarosław Gowin odwiedził firmę MAN Bus&Truck.
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim gościł wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. W Starachowicach odwiedził firmę MAN Bus&Truck, wizyta była okazją do poznania nowoczesnych technologii stosowanych w zakładzie.

Michael Kobriger, członek zarządu spółki mówił podczas spotkania, że nadchodzi era elektromobilnosci i funkcjonowania samochodów o niskiej lub zerowej emisji. W tym kierunku idą wysiłki podległego mu przedsiębiorstwa. Przykładem wdrażania ekologicznych rozwiązań jest najnowszy autobus elektryczny Lion’s City. To przyszłość komunikacji w Europie i w świecie. Dodatkowo znaczna, że część procesu produkcyjnego w zakładzie odbywa się przy ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dla rozwoju komunikacji elektrycznej ważne jest utworzenie sieci punktów doładowania w całym kraju oraz dofinansowania produkcji tego typu pojazdów.

Przedstawiciel firmy dodał także, że MAN stawia na młodych i zdolnych pracowników, a poprzez kontakt z wyższymi uczelniami rozwija nowoczesne technologie w zakładach w Starachowicach i Poznaniu. Firma ma umowy o współpracy z UJK w Kielcach i Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Dodatkowo zacieśnia się współpraca z Politechniką Krakowską i AGH.

Od 2015 w Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach funkcjonuje klasa patronacka MAN. Jej absolwenci wraz ze świadectwem ukończenia szkoły dostają umowę o pracę. Obecnie z 25 uczniów, którzy te klasę ukończyli 20 pracuje w firmie.

Wicepremier Jarosław Gowin podkreślał, że nasza gospodarka rozwija się bardzo dobrze, w ciągu ostatnich czterech lat to jedna z wiodących w Europie. Innowacyjne firmy, jak MAN, są szczególnie ważne dla gospodarki. To one oferują dobrze płatną pracę, wdrażanie nowoczesnych technologii. Są także płatnikami wysokich podatków. Co ważne, nowoczesne produkty, jak zaprezentowany autobus elektryczny, są nie tylko w Polsce składane, ale także konstruowane. To podnosi jakość innowacyjną polskiej gospodarki. Zapewnił, że rząd będzie stwarzał jak najlepsze warunki do rozwoju podobnych form.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution