101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zespoły z warsztatów terapii zajęciowej rywalizowały w bocci

Data publikacji: 06.09.2019 15:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.09.2019. Zgórsko. IV Wojewódzki Turniej w Boccie

06.09.2019. Zgórsko. IV Wojewódzki Turniej w Boccie
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Ponad 70 osób niepełnosprawnych z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w IV Wojewódzkim Turnieju w Boccie, który odbył się w Zgórsku.

Podczas zawodów rywalizowało w sumie 12 zespołów z warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej - informuje Zbigniew Szybalski dyrektor DPS w Zgórsku.

- Boccia - to konkurencja bardzo relaksująca, właściwie dla każdego, z różnym stopniem niepełnosprawności i w różnym wieku. Nie wymaga wysiłku fizycznego, a sprytu i wyczucia odległości - dodał Zbigniew Szybalski.

Jak podkreślały Anna Zubek i Małgorzata Kopacz z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Krzemionkowej, który zajęły pierwsze miejsce, takie wydarzenia to nie tylko możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, ale przede wszystkim integracja z innymi osobami niepełnosprawnymi.

Były zaskoczone zajęciem tak wysokiego miejsca, ponieważ zawody przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Dla nas turniej był bardzo udany, który sprawił nam mnóstwo radości, tym bardziej, że zajęłyśmy najwyższe miejsce - dodały zawodniczki.

Jak podkreśla Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, boccia to taka dyscyplina sportowa, która umożliwia każdemu poczuć się jak prawdziwy sportowiec.

- To niezwykle potrzebne zawody. To jest super przykład dla nas wszystkich, że każdy może rozwijać swoje zainteresowania Cieszę się, że dzięki opiekunom i dobrej atmosferze, jaka panuje w ich ośrodkach, mogą rozwijać swoje sportowe talenty - dodał senator Krzysztof Słoń.

Drugie miejsce podczas IV Wojewódzkiego Turnieju Boccia zajęli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sędku, a trzecie - podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution