101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sefako świętuje 45-lecie istnienia

Data publikacji: 07.09.2019 19:10
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.09.2019. Sędziszów. 45letnie Sefako

07.09.2019. Sędziszów. 45-letnie Sefako
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jubileusz 45-lecia świętuje fabryka Kotłów Sefako z siedzibą w Sędziszowie. To jeden z największych producentów kotłów energetycznych w Polsce. Obecnie zatrudnia niewiele ponad tysiąc osób. Obchody jubileuszowe oficjalnie otworzył Jacek Boruciński, prezes zarządu tego zakładu.

W swoim wystąpieniu przypomniał, iż cała historia fabryki rozpoczęła się 22 listopada 1971 roku, kiedy to zarządzeniem ministra przemysłu ciężkiego powołano przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Fabryka Kotłów w Budowie w Sędziszowie. Uruchomienie fabryki trwało niecałe 3 lata. 3 września 1974 roku Sefako rozpoczęło próbną produkcję. Jak mówił, fabryka przez blisko pół wieku była, jest i przez kolejne dziesięciolecia będzie pracodawcą dla setek mieszkańców Sędziszowa i okolic.

- Sefako to fabryka, która stała się motorem rozwoju całego regionu - podkreślił.

W swoim wystąpieniu prezes przybliżył lata świetności Sefako oraz te trudne czasy, kiedy wydawało się, że zakład nie przetrwa kryzysu.

-  Dziś po 45 latach od uruchomienia zakładu możemy powiedzieć, że wygraliśmy. Dzięki wielkiemu poświęceniu pracowników i managerów, dzięki zaangażowaniu właścicieli i władz państwowych jesteśmy silną, polską marką w branży energetycznej - mówił prezes Boruciński.

07.09.2019. Sędziszów. 45-letnie SefakoFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Podczas uroczystości list gratulacyjny z okazji jubileuszu od premiera Mateusza Morawieckiego odczytał Tomasz Puchrowicz, członek Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego.

Gratulacje z okazji jubileuszu w imieniu samorządu gminy Sędziszów, rady miejskiej złożył m.in. Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa. W swoim wystąpieniu podkreślał, iż gratuluje wielkiego jubileuszu zakładowi pracy, który jest nie tylko ważny dla gminy, ale dla całego regionu. Jak mówił, fabryka Kotłów Sefako to firma na dobre zespojona z gminą, a historia Sędziszowa od 1974 roku opiera się na tym zakładzie. Nowe osiedla mieszkaniowe, ciepłownia, kanalizacja, wodociągi były budowane pod potrzeby fabryki oraz pracujących tu rodzin.

- Bo dobre chwile zakładu to dobro ludzi z gminy, a jego problemy to nie tylko problemy pracowników farbki, ale także problemy społeczne całego środowiska - mówił burmistrz.

Włodarz gminy podziękował właścicielom fabryki, wszystkim prezesom i pracownikom za każde miejsce pracy oraz otwartość na lokalną społeczność.

07.09.2019. Sędziszów. 45-letnie SefakoFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Podczas części oficjalnej uroczystości wielu pracowników otrzymało jubileuszowe odznaczenia. Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej „Złoty Krzyż Zasługi” otrzymał Janusz Błoński, natomiast srebrne krzyże otrzymali Grzegorz Bartczak, Hubert Smorąg i Elżbieta Władymiruk.

Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kielce dyrektor produkcji Janusz Błoński, jest bardzo dumny, że z okazji tak ważnego jubileuszu otrzymał „Złoty Krzyż Zasługi”. Jak dodał, w Sefako pracuje pond 30 lat. Podkreślał, że odznaczenie dedykuje wszystkim nauczycielom zawodu, od których się bardzo dużo nauczył oraz współpracownikom i kolegom.

- To sukces zbiorowy - mówił Janusz Błoński.

07.09.2019. Sędziszów. 45-letnie SefakoFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Ponadto z okazji jubileuszu 45-lecia fabryki Kotłów Sefako 32 pracownikom przyznane zostały odznaczenia za długoletni staż pracy, a 96 pracowników zostało wyróżnionych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution