101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Temida i dziennikarze zagrali dla 9-letniego Olka

Data publikacji: 07.09.2019 19:29
Autor: Kamil Król / Kategoria: Sport
Komentarze
07.09.2019. Bieliny. Charytatywny mecz Temida  Dziennikarze. Na zdjęciu piłkarze obu drużyn wraz z sędziami spotkania

07.09.2019. Bieliny. Charytatywny mecz Temida - Dziennikarze. Na zdjęciu: piłkarze obu drużyn wraz z sędziami spotkania
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Na stadionie w Bielinach już po raz dwudziesty został rozegrany charytatywny mecz pomiędzy drużynami Temidy, a świętokrzyskimi dziennikarzami. Zdecydowanie lepsi okazali się przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, którzy wygrali aż 7:1. Cały dochód z tego spotkania został przekazany na rzecz 9-letniego Olka.

07.09.2019. Bieliny. Charytatywny mecz Temida - Dziennikarze. Kapitanowie obu drużyn Wojciech Merta - Temida (w środku) i Piotr Rogoziński - Dziennikarze (z prawej) przekazują babci 9-letniego Olka cały dochód ze spotkaniaFot. Kamil Król / Radio Kielce

Pięć goli dla zwycięskiej ekipy zdobył Karol Jakubczyk, a po jednej Adam Jończyk i Wojciech Stachowicz-Szczepanik. Honorową bramkę dla pokonanych strzelił Mateusz Pindral.

Karol Jakubczyk przyznał, że wynik jest w tym meczu sprawą drugorzędną. – Najważniejsze jest to, że po raz kolejny spotkaliśmy się i zebraliśmy pieniądze na rzecz potrzebującego Olka. Mecz tak naprawdę był tylko dodatkiem. Z gry w piłkę czerpiemy przyjemność, ale jeszcze większą radość sprawia nam pomaganie – powiedział.

Zdaniem Pawła Matysa z kieleckiego oddziału Gazety Wyborczej, sam pojedynek był teatrem jednego aktora. – Mając takiego zawodnika w przodzie, jakim jest Karol Jakubczyk, można pokonać każdego. Jeden zawodnik z nami wygrał, nie było szans za nim nadążyć, mógłby spokojnie rywalizować z Usainem Boltem – dodał z uśmiechem dziennikarz.

W tym meczu tak naprawdę nie było przegranych – podsumował pojedynek reprezentujący Dziennikarzy Damian Wysocki z Radia Em Kielce. – Wygraliśmy my wszyscy, wraz z mieszkańcami Bielin, którzy licznie stawili się na stadionie. Graliśmy w wyjątkowym celu i oby więcej takich akcji, gdyż pomocną dłoń trzeba zawsze wyciągać – podkreślił.

Dodajmy, że cały dochód ze spotkania na rzecz 9-letniego Olka w wysokości 2,3 tys. złotych kapitanowie obu drużyn przekazali babci chłopca. Jednym z patronów medialnych pojedynku było Polskie Radio Kielce.

07.09.2019. Bieliny. Charytatywny mecz Temida - Dziennikarze. Kapitanowie obu drużyn Wojciech Merta - Temida (z lewej) i Piotr Rogoziński - Dziennikarze z pamiątkowymi pucharamiFot. Kamil Król / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution