101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy zdecydują na co wydać 105 tysięcy złotych

Data publikacji: 08.09.2019 10:11 / Data aktualizacji: 08.09.2019 16:17
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Radio Kielce

Od dziś w Opatowie rusza głosowanie w budżecie obywatelskim na 2020 rok. Na karcie głosowania znajduje się sześć propozycji mieszkańców.

Wśród zadań znajdują się: budowa placu zabaw dla dzieci z altaną w Kornacicach, renowacja placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym w Opatowie, ukwiecenie rynku i ulic, budowa chodnika z kostki betonowej łączącego ulice Batalionów Chłopskich z ulicą Mariana Hejnickiego, remont zaplecza socjalno-szatniowego budynku Opatowskiego Klubu Sportowego i budowa strefy relaksu.

Burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski zachęca mieszkańców do wyboru najlepszych pomysłów.

– Mieszkańcy sami decydują, co będzie zrobione i zachęcam do rozejrzenia się wokół i sprawdzenia, co by się przydało – mówi burmistrz Grzegorz Gajewski.

Grzegorz Gajewski podkreśla, że tego typu inicjatywa, to sygnał od mieszkańców czego potrzebują.

– Jest kilka ciekawych propozycji, które można zrealizować, ale zobaczymy jakie będzie poparcie tych projektów – mówi burmistrz Opatowa.

Na te propozycje opatowianie mogą głosować do 23 września. Zasady są bardzo proste, wniosek do głosowania wystarczy pobrać w sekretariacie urzędu miasta i od razu wypełnić. Można pobrać go także ze strony internetowej opatowskiego magistratu. W związku z tym, że pierwszy dzień głosowania to niedziela, niecierpliwi mogą wysłać skan wypełnionej karty poprzez adres e-mail opatow@umopatow.pl. Obie te formy głosowania są dopuszczone przez regulamin. 

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Opatowie. Nowością jest to, że głosujący mają prawo wyrazić opinię negatywną na temat jednego zadania z listy. Jeśli liczba głosów negatywnych będzie większa niż 50 proc. głosów oddanych na daną inwestycję może stać się tak, że zadanie nie zostanie przekazane do realizacji w ramach budżetu.

Kwota budżetu na 2020 rok wynosi 105 tysięcy złotych.

KARTA DO GŁOSOWANIA

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution