101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uwaga! Nad regionem możliwe burze

Data publikacji: 09.09.2019 07:13
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Komentarze

 
Kielce. 29.07.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla części województwa świętokrzyskiego. Jak informują synoptycy, nie dotyczy ono tylko powiatów: opatowskiego, ostrowieckiego, sandomierskiego, starachowickiego i staszowskiego.

Ostrzeżenie oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Opady miejscami mogą wynosić od 30 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20.00.

Tymczasem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że w czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a jeśli jest to możliwe, należy zostać w domu. Poza domem trzeba jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie. Należy też pozostać w samochodzie podczas podróży. RCB wyjaśnia, że samochód stanowi dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna. Jeżeli na otwartej przestrzeni przebywamy w grupie, trzeba się rozproszyć na odległość kilkudziesięciu metrów. Chodzi o to, aby w razie uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy osobom porażonym.

RCB przestrzega, że występujący podczas burz silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne, dlatego należy się przygotować na przerwy w dostawie prądu. Ze względu na intensywne opady deszczu mogą wystąpić także lokalne podtopienia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution