101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sukces świętokrzyskich seniorów

Data publikacji: 09.09.2019 17:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
09.09.2019. Głowno. 12. Artystyczne Spotkania Seniorów Czar Jesieni. Na zdjęciu podopieczni Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach

09.09.2019. Głowno. 12. Artystyczne Spotkania Seniorów „Czar Jesieni”. Na zdjęciu podopieczni Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach
Fot. Anna Pluta, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach

Dwa wyróżnienia oraz puchar za zajęcie drugiego miejsca przywieźli z 12. Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni”, podopieczni Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach.

Spotkania odbyły się w miniony weekend w Głownie koło Łodzi.

Jak powiedziała Anna Pluta, prezes organizacji, udział w takich wydarzeniach, to dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona nie tylko możliwość zaprezentowania swoich talentów artystycznych, ale również pewna forma rehabilitacji.

- Wszyscy jesteśmy podbudowani naszymi występami i sukcesami podczas przeglądu. Podopieczni stowarzyszenia widzą, że takie działania mają sens. Oprócz wystąpienia przed szerszą publicznością, takie wyjazdy, to również integracja chorych osób. Czasami trzeba się sprawdzić w niecodziennych dla nas sytuacjach i miejscach. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości - dodała Anna Pluta. 

Uczestnicy 12. Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni” mogli zaprezentować się w dwóch kategoriach konkursowych: wokalnej i literackiej.

Drugie miejsce za zaśpiewanie piosenki „Moje jedyne marzenie” z repertuaru Anny Jantar zajęła Małgorzata Siemieniec. Jak powiedziała - śpiewa już od wielu lat, w swoim repertuarze ma około 200 piosenek, ale po raz pierwszy podczas konkursu zajęła tak wysokie miejsce.

- Koncertuję po całej Polsce, w tym roku dałam już 50 koncertów. Dlatego występowanie na scenie nie stresuje mnie, dla mnie to czysta przyjemność. Dotychczas podczas takich przeglądów zajmowałam trzecie miejsce albo otrzymywałam wyróżnienie. Ten występ przyniósł mi drugie miejsce, więc mam nadzieję, że niedługo już wyśpiewam pierwsze miejsce i usłyszę fanfary - dodała Małgorzata Siemieniec.

Wyróżnienia „Czaru Jesieni" otrzymali Elżbieta Goworek oraz zespół artystyczny działający przy Świętokrzyskim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach.

W sumie w przeglądzie udział wzięło około 400 osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution