101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozważne i ambitne plany prezesa GKS Nowiny

Data publikacji: 09.09.2019 18:36
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
09.09.2019. Kielce. Na zdjęciu prezes GKS Nowiny Przemysław Cichoń i Rafał Szymczyk  Radio Kielce

09.09.2019. Kielce. Na zdjęciu prezes GKS Nowiny Przemysław Cichoń i Rafał Szymczyk - Radio Kielce
Fot. archiwum prywatne

– Najważniejszym zadaniem jest teraz zbudowanie solidnego fundamentu organizacyjnego. Potem będziemy myśleć o progresie sportowym – powiedział prezes GKS Nowiny Przemysław Cichoń, zapytany o przyszłość klubu, który w tym roku obchodzi jubileusz 45 – lecia istnienia.

– Jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o sprawy sportowe, chociaż myślę, że także i na tej płaszczyźnie dużo pracy przed nami. Awans drużyny seniorów, to jest odległa bądź mniej odległa przyszłość, o której pewnie każdy kto ma jakieś ambicje powinien myśleć. Twardo stąpamy po ziemi i zdajemy sobie sprawę, że musimy mieć wszystko poukładane i zabezpieczone. Budżet na trzecią ligę musi być zapewniony co najmniej pół roku wcześniej. Będziemy starali się o to, żeby ludzi chcących wspomagać nasz klub było jak najwięcej. Może uda nam się stworzyć taki mini klub biznesu GKS Nowiny. Jest wiele pomysłów i trochę mało czasu na realizację. Myślę jednak, że pomału, stopniowo będziemy dążyć do tego, żeby na mapie świętokrzyskiego sportu, GKS Nowiny był bardzo mocnym punktem – stwierdził Przemysław Cichoń.

40 – letni sternik klubu z Nowin chciałby w przyszłości nawiązać współpracę z Koroną Kielce, której jest wychowankiem i byłym zawodnikiem.

– Młodzież jest niemniej ważna jak drużyna seniorów.  Chcemy, żeby klub stał na dwóch silnych nogach, czyli mocna, na razie czwartoligowa drużyna i dobre szkolenie młodzieży. Oczywiście z coraz lepszą jakością, jeśli na to dane warunki pozwolą. Patrząc poza granice gminy, czyli na miasto Kielce i  były mój klub Korona, myślę, że takie rozmowy prędzej czy później będą musiały zostać podjęte. Współpraca na linii  Korona Kielce – GKS Nowiny, dla dobra jednego i drugiego klubu, powinna zostać w przyszłości nawiązana – powiedział.   

Przemysław Cichoń jest prezesem GKS Nowiny od niespełna miesiąca. Jest także trenerem drużyny juniorów starszych i piłkarzem zespołu seniorskiego, który zajmuje obecnie 2.miejsce w IV lidze świętokrzyskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution