101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: ogłoszony został program dla Polski i Polaków

Data publikacji: 10.09.2019 14:44
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.09.2019. Starachowice. Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś poseł Krzysztof Lipiec radna powiatu starachowickiego Danuta Krępa

10.09.2019. Starachowice. Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś, poseł Krzysztof Lipiec, radna powiatu starachowickiego Danuta Krępa
10.09.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Podsumowanie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie oraz sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez opozycję były tematem dzisiejszej konferencji posła Krzysztofa Lipca w Starachowicach.

- Ogłoszony został program dla Polski i Polaków - to wynik pracy podczas konwencji w Katowicach - mówi poseł Krzysztof Lipiec.

- Najważniejsza dla nas jest Polska, los Polaków i ich dobrobyt. Zmiany odczują rolnicy, którzy dostaną dopłaty na poziomie europejskim. Emeryci mogą się spodziewać czternastej emerytury, a pomysł ten będzie utrzymany w kolejnych latach. Beata Szydło zapowiedziała, że najniższa emerytura wzrośnie do 1200 złotych. Plan Mateusza Morawieckiego skupiony został wokół kilku ważnych zagadnień, to szkolnictwo, służba zdrowia, przedsiębiorcy i rozwój komunikacji - podsumował parlamentarzysta.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał także o stratach budżetu państwa w efekcie afer paliwowych, to 68 miliardów złotych, za to przez dwa lata można by finansować program Rodzina 500 plus, przez sześć lat wypłacać trzynastą emeryturę czy wybudować kilka tysięcy przedszkoli i żłobków. Obecnie wprowadzony jest zerowy podatek dla młodych osób, od 1 października o jeden procent spada podatek dochodowy, wzrastają natomiast koszty uzyskania przychodu, to spowoduje wzrost wynagrodzeń. Wciąż jeszcze jest dużo pieniędzy do zdobycia z szarej strefy, ale do tego potrzeba dobrego gospodarza. 

Danuta Krępa przypomniała, że dzięki działaniom rządu przywrócona została godność Polakom, doceniona została rodzina, zwłaszcza wielodzietna. Z kolei radna Agnieszka Kuś podkreśliła, że program zaprezentowany w Lublinie obejmuje wszystkie obszary ważne dla życia Polaków.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał także, że obecnie w komentarzach umieszczanych w Internecie można spotkać się z nasileniem hejtu. Parlamentarzysta zaapelował o wzajemny szacunek i odwagę cywilną w bronieniu prawdy. Zapowiedział także, że przypadki niszczenia plakatów wyborczych, które już się zdarzają, będą zgłaszane do prokuratury, bo każdy kandydat do parlamentu ma prawo do prowadzenia kampanii.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution