101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pacanów chce być jak Maroko. Powstanie tam bajkowy mural

Data publikacji: 10.09.2019 15:41
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Kultura
Komentarze
10.09.2019. Pacanów. Spotkanie w sprawie muralu który ma pojawić się w mieście

10.09.2019. Pacanów. Spotkanie w sprawie muralu, który ma pojawić się w mieście
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Na rynku w Pacanowie zostanie namalowany bajkowy mural. Dziś w ratuszu zarówno mieszkańcy jak i przedstawiciele różnych środowisk poszukiwali scen i postaci, które mają ozdobić pacanowski rynek.

Dyrektor szkoły podstawowej Małgorzata Stańczyk podkreśla, że mural ma łączyć pokolenia i budować lokalną wspólnotę. Bajkowe postaci zostaną namalowane na elewacjach budynków naszego miasteczka. Na początek dookoła rynku. Zaś tematem przewodnim są bohaterowie książek i filmów.

Wiesław Skop, burmistrz Pacanowa nie kryje zadowolenia. Jak dodaje, będzie to kolejny element, który zachęci turystów do odwiedzenia miasteczka. Jak mówi, podobne miasteczko, niemal całkowicie pokryte muralami znajduje się w Maroko.

- W ciągu roku przyjeżdża tam setki tysięcy osób, po je podziwiać. Miasteczko całkiem nieźle na tym zarabia. Myślę, ze przy okazji zwiedzania Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, turyści będą również chętnie podziwiać pięknie wykonane elewacje na budynkach - podkreśla Wiesław Skop.

Do wspólnego malowania muralu został zaproszony m.in. Marcin Czaja z Akademii Sztuk Pięknych. Jak mówi, jest to dla niego kolejne wyzwanie artystyczne, które jak podkreśla pozwoli mu powrócić do czasów dzieciństwa.

- Dokładnie tydzień temu skończył malować mural w Tarnowie, którego założenia były bardzo podobne. Koordynatorzy przygotowali warsztaty plastyczne z dziećmi. Rysunki przetworzyłem, skomponowałem i tak powstał mural - zaznacza artysta.

11 listopada, w trakcie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, nastąpi uroczyste oddanie malowidła.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution